Çene Botoksu

8 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.301 kez okundu.

Yaş ilerlemesi ile beraber ciltte meydana gelen deformasyonların artış gösterdiği ve özellikle yüz bölgesinde kırışıklıkların ve kurumaların artış gösterdiği fark edilmektedir. Botoks genel olarak hem kırışıklıklara karşı savaşılmasını hem de yeni kırışıklıkların oluşmasına karşı bir önlem alınmasını mümkün kılmaktadır. Çene botoksu nedir konu başlığında da botulinumun kozmetik maksatlar ile kullanılmasına şahitlik edilmektedir.

Kalıcılık: Botoks kalıcı bir işlem değildir. Belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir. Bu tekrarlama işlemleri aynı bölgede uygulandığı zaman etkisi ilk uygulamaya göre daha uzun sürebilmektedir. İlk defa botoks yaptıran bir kişide kalıcılık 3-6 ay arasında değişim gösterecektir. Kalıcı bir işlem olmaması etkinin gözlemlenebilirliği bakımından oldukça yararlı olacaktır.

Kullanım Alanları

Botulinum kullanım alanı her geçen gün genişlemektedir. Bu genişleme hem sağlık alanında hem de kozmetik maksatlar ile olabilmektedir. Genel olarak bu toksinin 7 tipi bulunmaktadır. A tipi kozmetik amaçlar ile en sık kullanılan seçenekler arasında ortaya koyulmaktadır. Yapılan denetimlere bakıldığı zaman olumsuz etkilerin de minimum seviyede olduğu daha net olarak görülmektedir.

Toksin ile Tedavi: Botulinum toksini bakteri kaynaklıdır ve kaslar üzerinde geçici paraliz yapan bir etkiye sahiptir. Normalde toksik olan bu maddenin doğru oranlarda ve doğru yöntem ile uygulanması durumun yaşlanmaya karşı bir önlem olabileceği ve yaşlanma etkilerini de en aza indirebileceği görülmektedir. Bu tedavi ilk olarak şaşılıkta kullanılmıştır. Daha sonra kırışıklıklar üzerinde etkili olduğu fark edilmiş ve etki alanı genişlemeye başlamıştır. Son senelerde kozmetik maksatlar ile kullanılmasının giderek artış gösterdiği de net olarak fark edilmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git