Burun Dolgusu ( Ameliyatsız Burun Estetiği)

4 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.340 kez okundu.

Burun dolgusu cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için oldukça uygun işlemlerin başında gelmektedir. Uygulanan klinik ve uygulamayı yapacak olan uzmanın bu konudaki yetkinlik düzeyi konusunda oldukça dikkati olunmalıdır. İşlem sonucunu en net belirleyecek olan noktaların başında bu iki kriter bulunmaktadır.

Kalıcı Mıdır: Bu genellikle kişilerin isteklerine ve uzmanın kararına göre değişim göstermektedir. Sonuçtan emin olmayan ve risk almak istemeyen kişilerde 2 seneye kadar kalıcılığı devam eden yarı geçici kategoride bulunan dolgular uygulanabilmektedir.

Dolgu İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun dolgusu yaptıranlar ve uzmanların vermiş olduğu bilgiler derlendiği zaman bu işlem ile lakalı olarak dikkate alınması gereken temel noktalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Burun dolgusu işleminin en fazla 15-20 dakika sürmesi memnun eden noktalar arasında bulunmaktadır. Kişiler kısa bir süre içerisinde bu işlemi uygulatarak çok daha muntazam bir görünüme kavuşma imkanını da elde edebilmektedir.
  • Herhangi bir acı duymamanız için lokal bir uyuşturma uygulanmaktadır. Bu nedenle işlemin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılan iğnelerin size acı vermesi söz konusu değildir. Bu noktada buru estetik ameliyatları ile bir kısıtlama yapıldığı zaman hem iyileşme süreci hem de acı bakımından açık ara daha memnuniyet verici olduğu fark edilmektedir.
  • Burun dolgusu sırasında en sık kullanılan ve yan etkilerinin de diğer yöntemlere göre daha az olan HA maddesi işleme alınmaktadır. Bu uygulamanın yapılmasının hemen akabinde 24 saat içerisinde normal yaşantınıza geçmeniz sağlanacaktır. Fakat ilk 24 saat aşırı egzersizlerden, güneş ışınlarından ve uygulama yapılan alana darbelerden kesinlikle sakınmanız gerekmektedir.
  • Alkol, egzersiz ve güneş ışınlarından korunduğunuz müddetçe ciltte meydana gelecek şişlik ve diğer işlem sonrası etkilerin en aza indirilmesi sağlanabilmektedir.
  • Uygulanan anestezinin derecesi ile alakalı da birçok kişi aklında şüphe bulundurmaktadır. Öncelikle olarak uygulanan anestezinin genel olmadığı ve sadece 1 saat kadar etkisini gösterecek uyuşturucu bir kremin uygulama bölgesine sürüleceği belirtilmelidir. Bu şekilde genel sağlığınızı riske atma oranı da direkt olarak düşmektedir.

Burun dolgusu doğallık kapsamında da tartışılan detaylardan biridir. Doğallık ve yapaylık etkisinin ne denli net olduğu uzman seçiminin ve uyguladıkları yöntemin ortaya çıkacağı sonucu nasıl belirleyeceğini gösterir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git