Nörolojide Botoks Nasıl Kullanılmaktadır?

2 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 4.301 kez okundu.

Nörolojide botoks uygulaması bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu konu başlığı ile alakalı olarak dikkate alınması gereken ve uzmanlar tarafından altı çizilmesi gereken noktalar şunlardır;

  • Meige sendromu, Spazmodik disfon, Serebral palsi, Stroke sonrası spastisite gibi hassas alanlarda kullanılabilmektedir.
  • Günlük hayatta oldukça sık rastlanan ve hayat kalitesini düşüren detaylardan biri olan tik tedavisinde de sıklıkla tedavi amaçlı kullanıldığı ve büyük oranda da rahatlama sağladığı görülmektedir.
  • Serebral palsi tanısı konan çocuklarda hareketlerde kısıtlılık ve vücutta yer alan fiziksel fonksiyonların birçoğunda da aksama meydana gelmektedir. Bu hastalarda fizik tedavi sürecin olmazsa olmazıdır. Botoks da fizik tedavide verimliliğin en üst noktaya çıkarılması için uygulanmaktadır. Kaslarda meydana gelen kasılmaların en aza indirilmesi ve çocukların daha kolay hareket etmeleri ve en azından günlük yaşam kalitelerini artırmayı hedeflemektedir.
  • Nörolojik amaçlar ile kullanılması söz konusu olduğu zaman da aynı şekilde 3-6 ay arasında etkisini yitirmektedir ve gerekli görülürse yeniden uygulanmalıdır.

Uygulama sonuçlarına bakıldığı zaman oldukça başarılı olduğu görülmektedir. Özellikle serebral palsi hasta yakınlarının bu konuda dile getirmiş oldukları memnuniyetin de üst seviyede olduğu net olarak anlaşılmaktadır.

Botoks İşlemi Uygulatan Kişilerin Yorumları Hakkında İnceleme

Botoks yaptıranlar tarafından belirtilen detaylar uygulama konusunda kararsız olan kişilere yol gösterebilmektedir. Yapılan yorumlara bakıldığı zaman özellikle uygulayacak olan uzmanın ne denli önemli olduğu göze çarpmaktadır. İşlemin detaylarına bakıldığında özellikle acılı bir süreç olmadığı ve etkisini zaman içerisinde kaybettiği için ilk uygulama sonrasında nasıl bir süreç belirleneceği konusunda fikir sahibi olunduğu dile getirilmektedir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git