Boyalı Saçlara Bakım Önerileri

17 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 4.505 kez okundu.

Saça zarar veren ve yıpranmasına neden olan en önemli etkenlerden biri de saç boyası. Özellikle sarı saç rengini kullanan kişiler sürekli olarak saçlarını boyatmak durumunda kalır. Kuaförlerde kullanılan açıcılar ise saçın yıpranmasında en büyük etken. Boyalı saçlara bakım önerileri konusunda kişilerin öncelikle yapması gereken uygun şampuanı bulmak. Saç kremi, saç yağı ve evde yapacağınız kürler ile oldukça bakımlı saçlara sahip olmanız mümkün olacak.

Boyalı Saçlar İçin Bakım

Öncelikle her boyama işlemi sonrasında saçlarınıza yoğun bir saç maskesi uygulamanızda yarar var. Bunun için kil maskesini ya da zeytinyağı maskesini tercih edebilirsiniz. Kil maskesi aktarlarda oldukça kolay bulabileceğiniz bir ürün. Kili su ile karıştırdıktan sonra saçınıza uygulayın ve bir saat bekletin. Ardından sadece su ile durulayın. Saçlarınızda farkı anında hissedeceksiniz.

Zeytinyağı maskesi yapacak olan kişiler ise yatmadan önce doğal zeytinyağını saçlarına sürmeli. Daha sonra tarak yardımı ile her saç teline değmesini sağlayın. Uygulama işlemi bittikten sonra ise bone ile saçlarınızı sarın. Bir gece boyunca maske saçlarınızda kalmalı. Sabah kalktığınızda güzelce durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez mutlaka uygulamalısınız. Bunun yanı sıra boyalı saçlar için uygun olan bir şampuan tercihinde bulunun. Böylelikle boyanın da kalıcılığını arttırmış olacaksınız. Hem yıkama sonrası hem de yıkama esnasında saç kremi kullanmanız da saçlarınızın yumuşak ve hacimli kalması adına oldukça önemli.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git