Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

16 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 7.157 kez okundu.

Güzel ve eşsiz bir gelin olmak her genç kızın hayalidir. Bu nedenle gelin adaylarını en çok zorlayan konulardan biri de gelinlik seçimi olur.  Çevredeki insanların kafa karıştıran yorumlarına aldanmadan vücut tipinize ve mevsime en uygun gelinliği geçmenin çeşitli püf noktaları bulunuyor. Peki gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli ?

Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Gelinlik seçiminde en önemli ve dikkat edilmesi gereken husus vücut tipiniz. Bunun için kusursuz olmanız gerekmiyor. Vücudunuzu tanımanız yeterli.  İnce belli olan ve göğüs ölçüsü ile kalça ölçüsü aynı olan kişiler kum saati vücut tipine sahiptir.  Kum saati vücut tipine en çok yakışan ve vücut hatlarını öne çıkaran model balık gelinlik modelidir.

Kalça kısmı eğer üst bölümüne göre daha geniş ölçülere sahip ise armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipine sahip olan kişilere ise en çok yakışan A kesim gelinlik modelleri olacak. Bunun dışında kalın belli ve düz kalçalı olan bayanlar elma vücut tipi olarak adlandırılır. Elma vücut tipine sahip olan kadınların ise dekolteli modeller ile ilgiyi bacaklara ve göğüslere kaydırması daha doğru olacak. Bu şekilde kusurlarınızı artı haline getirmeniz mümkün. V yaka dekolteli modeller elma vücut tipine sahip olan kadınlarda muhteşem duruyor. Geniş ve oldukça atletik olan omuzlara sahipseniz gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli konusunda düz kesim ve halter yaka modelleri tercih etmenizde yarar var.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git