Basenleri Geniş Olan İnsanlar Nasıl Giyinmeli

30 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 8.825 kez okundu.

Kişilerin genetik yapısına göre alınan kilolar belli bir bölgede birikebilmektedir. Kilo alımlarına bakıldığında genel olarak insanların göbek ve basen bölgesinde yağların biriktiği görülmektedir. Basen bölgesindeki yağları eritmek tempolu yürüyüşler ile mümkündür. Kilo verme sürecine henüz girmemiş kişilerin basenlerini nasıl kapatacağı konusu da hep bir soru işaretidir. Elbette ki geniş basenlere sahip bayanlar için de birçok giyim önerisi bulunmaktadır.

Abiye Kıyafet Seçimi

Geniş basenlere sahip kadınlar düğünlerde, çeşitli davetlerde, nişanlarda ne giyeceklerine karar verememektedir. Basenli kadınlar nasıl abiye giyinmeli sorusunun birçok cevabı vardır. Basenleri geniş kadınlar dökümlü uzun elbiseler tercih edebilir. Büyük ve karışık desenlere sahip elbiseler dikkati dağıtacağından kişilerin basenlere odaklanmasını da engelleyecektir. Geniş basenlere sahip kadınlar asla balık modeli elbiseler tercih etmemelidir. Çünkü balık model basen kısmında dar, bacaklara doğru genişleyen modellerdir. Basen kısmının dar olması hatları ortaya çıkararak kişilerin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olur.

Günlük Kıyafet Seçimi

Basen problemi yaşayan kişiler dar paça pantolonlar yerine boru paça pantolonlar tercih etmelidir. Pantolonun üzerine basen bölgesini öretecek dökümlü bluz ve gömlek seçimi, kişileri olduğundan daha zayıf bir görünüme ulaştıracaktır. Geniş basenlerin yanında kalın bacaklılar nasıl giyinmeli sorusunun cevabı da yine geniş paçalara sahip pantolonlar olacaktır. Kiloların biriktiği bölgeleri açığa çıkarmak yerine bol ve yapışmayan kıyafetler tercih edilmesi gerekmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git