En yakın arkadaşınızla iddiaya girdiniz. Maalesef iddiayla beraber saçlarınızı da kaybettiniz. Tam da baharı karşılarken kısa saçlarınızla baş başa kaldınız. Bunun için çok da üzülmeyin. Aşağıda vereceğimiz önerileri adım adım uyguladığınız takdirde, beklediğiniz sonucu kısa zamanda yakalayabilirsiniz.

* Frenk üzümü ve Hindistan cevizi, vücudun her yerine ‘iyi gelme’ işlevini saçlardan da sakınmıyor. Yapmanız gereken önce bir kabın içine iki bardak sıcak su boşaltmak. Daha sonra iyi çay kaşığı kadar frenk üzüm yağından damlatın. Toz haline getirdiğiniz Hindistan cevizini de suya ekleyin ve göz kararı karıştırın. Son olarak da pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze sürün.

* Amlayı daha önce hiç duymadıysanız, kendisiyle tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Aktarlardan rahatlıkla sağlayabileceğiniz amla, saç uzamasında çok büyük bir etkiye sahip. Üstelik Amlayı uygulamak da çok kolay. Bir bardak soğuk suya bir avuç amla koyun. Bir gün bekletin. Daha sonra saçlarınıza uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkayıp durulayın. Sonuca şaşıracaksınız.

* Saçlarınızdaki nem düzeyini dengelemeye yarayan en etkili yöntem çemen tohumu ile siyah bezelyeden oluşan karışımdır. İki bardak suyu bir kabın içine boşaltın. Çemen tohumunu da içine ekleyin. Daha sonra da siyah bezelyeyi ekleyin ve bu karışımı iyice ezin. Karışımı saçınıza sürüp yarım saat beklemeniz yeterli.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler