kış mevsiminde saç bakımı, Kış aylarının tam ortasına yaklaştık ve dondurucu soğuklar etkisini fazlasıyla gösteriyor. Hem cildimiz hem de saçlarımız için kışın pek sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Cildimizin ve saçlarımızın kurumasına neden olan dondurucu soğuklar maalesef kısa süreli dökülmelere de neden olabiliyor. Bu dönemlerde saçın bakımına daha fazla özen göstermeliyiz. Peki kış mevsiminde saç bakımı nasıl olmalı? Saçımızı nasıl daha sağlıklı ve daha güzel bir görünüme kazandırabiliriz?

İlk önce belirtmemiz gerekiyor ki saç nemlendiricileri kullanmanın büyük bir faydasını göreceksiniz. Bunun yanı sıra her duştan çıkmadan önce ve şampuanlamadan sonra saç bakım kremi kullanmak da fazlasıyla yardımcı olacaktır. Şampuan seçimi yaparken içinde seramik ve iyon bulunduranlara göz gezdirin. Islak saçla kesinlikle dışarı çıkmayın. Bu saçın çok çabuk kurumasına neden olur ve dolgun görüntüyü bir anda uzaklaştırır. Son olarak saçlarınızı daha güzel göstermek için kış günlerde saç aksesuarları kullanmanız gerektiğini de belirtelim. Bu hem saçınızın dağılmasını engeller hem de elektriklenmesinin önüne geçer.


admin

Bir yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. saç bakımında yaz -kış olarak ayrı bakım yapmamıza gerek varmı? ben yalnızca şampuan kullanıyorum memnunum da. Profein şampuan kullanıyorum abana yeterli geliyor.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler