saç bakımı ne sıklıkla yapılmalı, Saçlar, bir kadının sahip olduğu en değerli şeydir. Uzun ya da kısa olsun, saçlarınız her zaman bakımlı olmalı ve güzel gözükmeli. Maalesef bu kolay bir şey değil. Bazılarımızın saçları yağlı, bazılarımızınki kuru, bazılarının ise gayet güzel. Hepsinin ortasını yakalamak için şampuan seçimi doğru yapılmalı, bunun yanı sıra saçınıza sık sık masaj yapmalı ve bakım kürleri de kullanmalısınız. Biz de bu yazımızda sizlere saç bakımı ne sıklıkla yapılmalı sorusunun detaylı cevabını veriyoruz. Aşağıdaki durumları yaşadığınız takdirde hiç zaman kaybetmeden bakıma başlamalısınız.

Saçlarınız hacmini kaybetti mi?

Saçlarınız tepelerden basık, canlılığını kaybetmiş, kuru gözüküyorsa acil bakıma gitmeniz gerekiyor. Tabii evde kendinize etkili bakım ürünleri hazırlayabileceğinizi de hatırlatalım! Mesela hindistanceviziyle mucizeler yaratabilirsiniz!

Hindistan cevizi yağı içinde birçok vitamin bulundurur. Bir sprey şişesine su ile birlikte yarım fincan hindistan cevizi yağı dökün ve saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmadan önce bu sprey ile saçlarınızı nemlendirin saçlarınızı öyle kurutun. Bu saçlarınızın ışıldayarak canlı kalmasını ve parlamasını sağlamaktadır.

Saçlarınızı sürekli atkuyruğu mu yapıyorsunuz?

Atkuyruğu genellikle saçlarınızla ne yapacağınızı bilmediğinizi gösterir ve bu da çok ciddi bir uyarı sinyalidir. Yani değişim zamanı gelmiş demektir! Kahkül ve saçınıza renk atmayı düşünebilirsiniz; böylece saçlarınız hacim kazanacaktır. Aynı zamanda açıkken bile saç katmanlarınız daha canlı görünecektir.

Saçınız sizi olduğunuzdan daha mı yaşlı gösteriyor?

Bazen saçınızın rengi ya da modeli sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bunun için mutlaka yaşınıza uygun ve modern bir saç kesiminiz olduğundan emin olun.

Küllü renkler ve yüzü tamamen açıkta bırakan bir saç modeli sizi daha yaşlı gösterir. Daha yumuşak uçlu kesimlerle ve alnınıza inen sıcak ışıltılı kahküllerle daha genç görüneceksiniz.

Saç modeliniz yıllardır değişmedi mi?

Modayı yakından takip ediyor olabilirsiniz ama eğer kıyafetlerinize özen gösterirken saçınızda 10 senedir aynı modeli kullanıyorsanız hemen senenin saç trendlerine göz atmalısınız. Demode bir saç modeli kullanıyorsanız ya da insanlar sizi yıllardır aynı görmeye alıştıysa, üzerinize ne giyerseniz giyin, yakalamak istediğiniz ışıltıya uğraşmanız güç olacaktır.

Saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyor musunuz?

Saçlarınızı yapmanız 15-20 dakikadan fazla sürüyorsa belli ki doğru bir kesim kullanmıyorsunuz. Kuaförünüzden kolay şekil alabilecek bir kesim isteyin.

Saç ve cilt renginiz birbirine çok mu yakın?

Saçlarınız ve ten renginiz birbirine çok yakınsa, saçınızın aralarına saç renginizden daha koyu bir renk attırmayı denemelisiniz. Böylece saçınıza peroksit veya amonyak sürdürmeden, sıcak ve derin renklere sahip olur, saçınıza zarar verdirmeden buklelerinize boyut kazandırmış olursunuz.

Saçlarınıza kimse iltifat etmiyor mu?

Eskiden beğenilen saçlarınız artık kimse tarafından fark edilmiyorsa bir şeyler yapmalısınız. Uzmanlar dalgalı saç modelinin en ilgi çekici model olduğunu söylüyor. Denemekten zarar gelmez değil mi?


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler