Göz altı torbaları neden olur?
Göz altı torbaları günümüz kadınlarının en önemli problemlerinden biri. ‘Günümüz’ diyoruz; çünkü masabaşı iş yapan kadınlar bilgisayarla olan arkadaşlığı asgari olarak 8 saati buluyor. Bu da göz altı torbalarının kendini göstermesinde kaçınılmaz bir rol oynuyor.

Göz altı torbalarının oluşmasının bilimsel açıklaması ise, göz altındaki yağ keseciklerinin uzun süre kasılı kalarak fıtıklaşması olarak tanımlanıyor. İşin bir de genetik boyutu var ki bu konuyla ilgili en önemli faktör olarak literatürdeki yerini alıyor. Aile büyüklerinden birisinde göz altı torbası olması, çocuklarda da 25-30 yaşlardan itibaren göz altı torbası oluşumuna yol açıyor.

Peki dış görünüşte negatif bir rol oynayan göz altı torbalarının önüne geçebilmek için ne yapmak gerekiyor? Aşağıda okuyacağınız , basit yöntemlerle gözaltı torbalarınızın bir nebze olsun ortadan kaybolmasını sağlamanız mümkün.

– Göz altı torbalarınız için kullanabileceğiniz en etkili yol evinizde her zaman bir göz maskesi bulundurmak. Bu maskeler, genellikle soğuk ve buz içerdiği için göz altı dokunuzun sıkışmasına ve dolayısıyla da bölgeyi rahatlatmaya yarayacaktır. Maskeyi 10-15 dakika arası gözünüzde tutmanızda fayda var.

– Eğer evde göz altı maskesi yoksa, filmi geriye alalım ve Yeşilçam’a gidelim. Yeşilçam’dan örnek vermemizin sebebi bir çoğumuzun çok kereler izlediği Neşeli Günler filmi. Filmde evde kalmış Ayşen Gruda karakterini herkes hatırlayacaktır. Ayşen Gruda filmde göz altı torbalarının bakımın gözüne koyduğu salatalıklarla yapıyordu. Bu taktik hala geçerli. Ayrıca siyah çay ve papatya çayı da yine göz altı torbalarınıza iyi gelecek doğal yöntemler arasında yer alıyor.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler