Göz Altı Kırışıklıkları

Göz altı kırışıklıkları bayanların en çok sıkıntı duydukları olaylardan bir tanesidir. Uzun süre uykusuz kalmak yada yaşlılığın birlikteliğinde gelen göz altı kırışıklıkları önlemek için ne yapılabilir sorusu bütün bayanların aklından geçmektedir. Bayanların en çok araştırdığı şey ise göz altı kırışıklıklarını önleyebilecek olan bir krem yada karışımın var olup olmadığıdır.

İnsan genç iken yüz cildi oldukça gergin ve sıkıdır. Yaşlandıkça cilt yavaş sararmaya ve bu sıklığını kaybetmeye başlar. O genç halinizdeki gergin ve sıkı ciltten zamanla eser kalmaz. Kırışıklıkların ilk oluştuğu yerlerin başında alın gelir. Yaş ilerledikçe alnınızdaki kırışıklıklar artar. Daha sonra göz altı ve yanak uçlarında kırışıklıklar artmaya devam eder.

Peki bu kırışıklıklara neler sebep oluyor?

İlk olarak geninize bağlı olarak henüz genç yaşlarda kırışıklıklarınız başlayabilir. Buna ek olarak gülüşünüz, mimikleriniz, uykusuz kaldığınız geceler, beslenmedeki dengesizlikler sonucu yüzdeki kasların eski gergin hali ortadan kalkabilir. Ayrıca kullanmış olduğunuz yastıkta yüzünüzde kırışıklıklara sebep olabilir. Yüksek yastıklar kullanıldığında hareketinizden dolayı sürekli hareket eder. Bunun sonucu yüz kasları gece uyurken bile çalışmaya devam eder. Fazla çalışan kaslar sonucu da yüzünüzde kırışıklıklar meydana gelir.

Bütün bunların dışında iklim faktörü de yüzünüzdeki kırışıklıkların oluşmasına sebep olabilir. Örneğin güneş ışınına mahruz kalmak yada rüzgar etkisi altında sürekli durmak gibi.

KIRIŞIKLIKLARI ÖNLEMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

-Kuru ciltler hariç hergün tuzlu su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

-Havlu yada mendil ısıtılarak yüzünüzü kaplayacak bir şekilde örtülebilir.

-Uykuya dalmadan önce yüz kremi ile yüzünüz güzelce ovulunabilir.

-Kan dolaşımını artıracak şeyler yapılabilir. En basitinden yüzünüze günde 5-10 dakka parmak uçlarınızla vurduğunuz taktirde kan dolaşımı arttırılır ve cildinizin altında kan dolaşımı artar.

Bunların yanında yüzünüzün gerginliğini arttıracak doktor tavsiyeli yada doğal kremler yaparak kullanabilirsiniz.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler