Yıllar böylesine hızlı geçerken genç kalmamız, vücudumuzu genç tutmamız mümkün mü? Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, bize gerekli 3 bilgiyi veriyor. Aradığımız şey sadece iç güzellik…

Uyku

İnsan vücudu melatonin denen bir tür biyolojik salgılamayı sadece gece saatlerinde, karanlıkta yapar. Bu saat bilim adamları tarafından 23.00-05.00 arası olarak belirlenmiştir. Ve bu salgı hücrelerimizin yenilenmesini, biyolojik ritmin korunmasını sağlar. Yani aslında biz geç yatıp daha çok zaman harcayalım derken daha az zaman harcıyoruz.

Maya

Maya her bakımdan altınlarla dolu bir eski tarih uygarlığı hazinesine benzer. Maya’yı oluşturan maddeler; %50 oranında protein, Vitamin B, krom, demir, fosfor, magnezyum, selenyum ve çinko gibi minareller içerir. Zaten çoğu ülkede de güzelliği artırdığı gerekçesiyle tabletler halinde satışa sunulur. Yaptığı diğer görevlerin bazıları da; stresi dindirmesi ve karaciğeri temizlemesi. Ayrıca mayadaki B9 vitamini hamilelerde sık rastlanan anemiyi de önler. İçindeki yüksek dozda maya da cildi yeniler ve yeni hücrelerin üretimini uyarır. Böylece cildimiz daha güzel ve pürüzsüz bir görünüme bürünür.

Zeytinyağı

Zeytinyağı da zenginlik bakımında mayadan geri kalmıyor. Hücre yenilenmesini hızlandırıyor, alzheimer hastalığını önlüyor, ayrıca kanseri de. Hamile iken karındaki çocuğun zeka gelişimini artırıyor. Ayrıca yaşlanmayı da önler. Egelilerin sırlarını zaten biliyorduk ama şimdi biraz daha ince işleyelim.

Cilt ve saç hücrelerini yeniler, güçlendirir.
Doğum çatlaklarını azaltır.
Tırnakları güçlendirir ve güzelleştirir.
Soğuktan korur.
Kas tramplarına iyi gelir.
Keneleri ve sivrisinekleri engeller.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler