fotoğraflarda güzel çıkmanın yolları, Fotoğraflarda güzel çıkmak, hayatınızın en neşeli anlarını sonsuza dek saklamak çok önemlidir. Bu anlarda kötü çıktığınızı düşünün… Olduğunuzdan 10 kilo daha fazla, daha geniş ve daha bakımsız gözüküyorsunuz… Kulağa pek de çekici gelmiyor, tam tersine itici bir görüntü oluştuğunu tahmin edebiliriz gözlerinizin önünde. Ancak her şeyin olduğu gibi bu hususun da çözümü bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda sizlere fotoğraflarda güzel çıkmanın yollarını toplam 7 maddelik bir liste halinde sunuyoruz. Aralarında basit öneriler de var, çoğu kişi tarafından bilinmeyen öneriler de; yani her türlü işinize yarayacak önerileri uygulamaktan sakın ha çekinmeyin = )

1. Fotoğraflarda gözleriniz kapalı çıkıyorsa, fotoğraf çekilene kadar gözlerinizi kapalı tutun ve tam çekilmeden önce yavaşça açın, böylelikle artık fotoğraflarda gözleriniz yarı kapalı çıkmayacaktır.

2. Gıdınızın fotoğraflarda çıkmasını istemiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Hafifçe boynunuzu yukarı doğru uzatın, yüzünüzü yine hafifçe öne doğru getirin ve çenenizi aşağıya indirin. Sakın abartılı yapmayın, unutmayın Hafifçe.. Sonra kaş yaparken göz çıkarmayın, kendinize güldürtmeyin.. Biraz garip hissedebilirsiniz ama merak etmeyin fotoğrafta çok güzel çıkacaktır.

3. Nasıl durmanız gerektiğini bilmiyorsanız , size ait en favori fotoğraflarınıza bakın. Hangi açıda durmalısınız? Hangi gülümsemeniz daha güzel? Size en yakıştığını düşündüğünüz pozisyonlara karar verin ve fotoğraflarda bu şekilde poz verin.

4. Eski usul bir kırmızı halı hilesi.. Kontrolsüz bir gülüş ve geniş bir sırıtma çıkmaması için gülerken dilinizi dişlerinizin arkasına koyun ve bu şekilde poz verin.

5. Gözleriniz kırmızı çıkıyorsa. Fotoğraf çektirmeden önce “hafif karanlık bir ışığa bakın” böylelikle göz bebekleriniz küçülecek ve fotoğrafta gözleriniz kırmızı çıkmayacaktır.

6. Duruş açısı çok önemlidir. Fotoğrafa direk karşıdan bakmak sizi hem çok geniş hem de havasız gösterecektir. Başınızı 3/4 pozisyonuna getirerek kendinize fotoğrafta derinlik katarsınız.

7. Yine klasik bir kırmızı halı pozu ama çok işe yarar. Elinizi belinize koyun, vücudunuzu yana doğru çevirerek yüzünüzü kameraya dönün. Çok klişe ama sizi emin olun çok zayıf gösterecektir.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler