Evde Saç Bakımında Yeni Keşifler

13 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 4.668 kez okundu.

Herkes saçlarının her zaman dolgun,bakımlı, ve parlak görünmesini ister. Artık bu serüvene kadınların yanında erkeklerde eklendi. Evde saç bakımı için her gün yeni yöntemler üretiliyor. Üstelik bu yöntemlerin doğal olması insanları kapalı salonlardaki kimyasal yöntemlerden uzaklaştırdı. Evde saç bakımındaki üretkenlik insanların kullanımı arttıkça gelişiyor diyebiliriz. Bir grup insan saça en iyi gelen şeyin sarımsak olduğunu savunurken bunun yanında sirke , badem yağı , ısırgan otu yağını da savunanlar oldukça fazla. Evde saç bakımı insanların yorumuna göre her evde olan malzemeler doğrultusunda olduğu için hem maliyetli hem de yapılması kolay olduğu bilinmektedir. Maliyetli olması kısmı da insanları da cezbettiğini söyleyebiliriz.

Evde Saç Bakımı Sirke İle

O zaman evde saç bakımı hakkında insanların oldukça fazla kullandığı yöntemleri inceleyelim.

Örneğin insanların yıllardır süregelen alışkanlıkları haline gelmiş bir maske de yukarıda adını geçirdiğim gibi sarımsak maskesi diyebiliriz. Sarımsağın içindeki sıvı sayesinde kıl köklerini harekete geçirdiği söylenmekte ve saçların gürleşmesini , bu sayede dolgun gözükmesini sağladığı bilinmektedir. Yani her kadının ve erkeğin hayalindeki dolgun ve gür saçlara sarımsak özü yağı sayesinde kavuşabiliyorsunuz.

Diğer bir keşif olarak görülen malzeme ise sirke. Sirke her derde devadır lafını mutlaka herkes duymuştur. Sirkenin saç üzerindeki etkisi ise saçlarımızdaki hayal ettiğimiz parlaklığı sağlamasıdır. Sirke bir bakıma saçlarda cila etkisi görmektedir. Bu kürü çeşitli şekillerde uygulayanlar mevcut. Bir kesim sirkenin kokusunun ağır olduğunu söyleyerek onu yoğurtla karıştırıp kokusunu azaltarak kullanırken bir başka kesim sirkeyi suyla karıştırarak az da olsa sirkenin asidinin saça zarar vermesini önleyerek kullanmaktadır. Ancak saç veya kıl kökleri için sirkeyi kullanacaksanız kullanacağınız sirke mutlaka elma sirkesi olmalıdır. Çünkü elmanın kıl köklerine yararı olduğu bilinmekte ve elmanın asidiyle beraber saçlarda cila görevi gördüğü söylenmekte ve bilinmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git