Saç dökülmesi kadınların en büyük problemlerinden biri. Günlük hayatta işten ve evdeki işlerden vakit bulup saç bakımı yapmak kadınlar için külfete dönüşüyor. Kuaföre gitme de hem vakit hem de parasal açıdan yorucu bir durum oluyor.

Hal böyle olunca da mecburen iş başa düşüyor. Saç dökülmeleri için ne yapılabilir? Aşağıda vereceğimiz pratik bilgilerle saçlarınıza gereken bakımı göstermeniz mümkün.

Bakım için kullanacağınız maskelere geçmeden önce saçınız için gerekli olan şeylere bakmakta fayda var.

* B 12 vitamini saçlarınız için çok önemli. Mutlaka tüketmeniz gerekiyor.

* Selenyum deposu olan kabak çekirdeğinden günde bir avuç mutlaka tüketin.

*Vereceğimiz maskeleri haftada bir kaç gün mutlaka uygulayın.

* Saç köklerinize yapacağınız masajı ihmal etmeyin.

* Saçlarınızı yıkarken eğer yapabiliyorsanız soğuk su kullanın. Yapamıyorsanız da ılık su tercih edin. Güçlendirmek için de losyon kullanmaya özen gösterin.

Gelelim saç maskenize….

İhtiyacımız olan malzemeler 2 kaşık papatya, 1 kaşık kekik, 1 kaşık lavanta. Malzemeleri önce blenderdan geçirin. Önceden kaynattığınız 1 litrelik suyun içine malzemeleri koyun. Suyun soğumasını bekleyin. Haftada 1-2 kere bu suyu durulama suyu olarak kullanın.

 

 


admin

Bir yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. selam. Saçlarım konusunda çok hassas olduğum için her ürünü kullanamıyorum. Arkadaşımın ve eczacımın önerisi ile geçen gün eczaneden Profein şampuan ve serumunu aldım. Çok memnun kaldım. Şu ana kadar kullandığım en iyi bitkisel ürün. 

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler