Evde Kolay Spor Yapma

5 Mayıs 2020 tarihinde eklendi, 379 kez okundu.

İlerleyen teknoloji ile birlikte bir çok insan artık evde çalışmakta ve fazla hareket etmemektedir. Çeşitli sebeplerle spor salonlarına gidemeyen bayanlar birkaç pratik ev egzersizi ile spor salonuna gitmiş gibi vücutlarını forma sokabilirler. Fakat burada da dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Evde ayırabileceğiniz kısa sürelerde ve düzenli yapılacak bu spor egzersizleri kararlılığınızla işe yarayacaktır. Evde kolay spor yapma ancak düzenli bir rutin ile daha işlevsel hale gelecektir. Kendinize bir program yaparak başlayacağınız egzersizleri yine kendi sınırlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Basit Egzersizlerle Formda Kalma

Evde kolay spor yapma hareketleri ile haftada iki kez spor salonuna gitmiş kadar olacaksınız. Unutulmamalıdır ki bu hareketleri düzenli aralıklarla tekrarlamak gerekmektedir.

Omuz, karın göğüs ve bacak kasları için yüzükoyun uzanarak diz üzerinde şınav hareketini başlangıçta 20 kez tekrarlayın.

Karın ve üst gövde kasları için sırt üstü uzanarak ellerinizi başınızın altında yukarı doğru kalkmaya çalışın. Mekik adı verilen bu hareketi de 20 kez tekrarlayın.

Alt sırt kaslarınız ve baldırlarınız için ayaklarınız üzerine diz çökün ve kollarınızı arkaya doğru gerdirin. Ona kadar sayıp düzelin.

Sırt kaslarınız için yere yüzükoyun uzanın ve kollarınız ile bacaklarınızı yukarı kaldırmaya çalışın. Dizlerinizi kırmayın bu hareketi kendinizi fazla zorlamadan 8 kez tekrarlayabilirsiniz. Daha sonra sayıyı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git