Evde tüm odaları birbirine bağlayan alan olan koridor aslında evimizin en işlevsel yerlerinden biridir. Gün içerisinde çok kullandığımız yaşam alanlarımıza geçerken kullandığımız dar koridorun dekore edilmesi ile çok şık bir görüntü elde edebiliriz.

Zemine Fazla Eşya Konmamalı

Dar koridor dekore edilirken zemine mümkün olduğunca eşya konmamalıdır. Bu sebeple kalın portmantolar yerine sadece birkaç ayakkabı koyulabilen ve günlük giyilen montların asılabildiği küçük dolaplar kullanılmalıdır. Zemine koyulan dolaplardan değil de duvara monte edilen küçük dolaplar tercih edilmelidir. Yalnız duvara monte olan dolaplar tavana yakın bir alana monte edilmelidir. Boy hizasına yapılan dolaplar hareket alanını kısıtlayabilir.

Dar Alanların Işıklandırılması

Dar alanlarda dekorasyon yapılırken duvar renkleri mümkün olduğunca açık renk seçilmelidir. Bu şekilde daha ferah ve aydınlık bir görünüm elde edilebilir. Küçük tablolar ile duvarlar süslenebilir ve koridora koyulacak yuvarlak ve asimetrik kesilmiş ayna ile daha uzun bir görüntü sağlanabilir. Dekoratif olarak tasarlanan şık bir masa ya da kitaplık ile koridoru daha işlevsel hale getirebilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler