Cildinizi nefes aldıracak en güzel madde sudur. Her gün duş almazsanız da yüzünüzü mutlaka yıkamalı ve nemlendiriciler uygulamalısınız. Cildinizin nefes alması için ne yapmalı diye düşündüğünüzde en önemli cilt temizleme ve peeling özelliği olan aynı zamanda gözenekleri açan uygulamalardan biri buhardır.

Cildinizin nefes alması için ne yapmalı; buhar banyosu, buhar banyosu cildinizde tüm gözeneklerini açacak bir etkiye sahiptir. Isıtarak ve nemlendirerek cildinizdeki tüm gözeneklerinizi açar ve ardından bir pamuk yardımı ile hafifçe silerseniz nasıl lekeler çıktığını görebilirsiniz. Buhar banyosundan öncelikle ılık su ile yıkamalı ardından ise soğuk su ile şok yapmalısınız. Soğuk su sıcaklığın ardından hemen uygulandığında cildi gerer ve kırışıklıkların daha az olmasını sağlar.

Nemlendirici kremler; buhar banyosu ne şoktan sonra kullanacağınız normal ciltler için ya da cildiniz yağlı ise yağlı ciltler için kullanacağınız nemlendirici krem cildinizin tahriş olmasına engel olur. Kurumanın etkilerinden biri olan kırışıklık ve lekeleri engellemektedir. Cildin nefes alması için ne yapmalı konusunda daha birçok öneri vardır ve bunların hepsini internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler