Nem Dolgusu

22 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 2.854 kez okundu.

Nemli ve parlak bir cilde sahip olmak, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak adına önemli unsurlar arasındadır. Kırışıklık, sarkma, leke ve matlık gibi problemler ile uğraşmamak adına cildin nemli olmasına özen gösterilmelidir. Bu noktada ise nem dolgusu, son dönemde yaygınlaşan işlemlerden bir tanesidir. Nem aşısı nedir diye merak edenler için hyalüronik asit ile yapıldığını söylemekte fayda vardır. Hyalüronik ve cilt açısından faydalı olan birbirinden farklı asitler ile cildin nem dengesinin korunmasına dikkat edilir.

Nem Dolgusu Nasıl Yapılır?

Nem dolgusu yaptırırken, cilt sağlığı açısından problem yaşamamak adına profesyonel kliniklerden destek almak önemlidir. Alanında uzman, deneyimli ve bilgi sahibi isimler sayesinde nem dolgusu yaptırmak daha pratik hale gelir.

  • Nem dolgusu fiyatları doktor, uygulanan işlem ve kliniklere göre değişiklik göstermek ile birlikte genellikle bütçelere hitap eder.
  • Ameliyatsız bir estetik cerrahi tekniği olarak da bilinen nem terapisi, yaklaşık olarak 10-20 dakika arasında tamamlanır.
  • Acısız ve ağrısız bir işlem olduğu için cilt açısından herhangi problem yaratmaz.

Özel olarak oluşturulan nem aşısı, ince uçlu iğneler ile birlikte cilde uygulanır. En fazla 1 yıla kadar etkisini devam ettiren aşı, kuru cilde sahip olanların faydasınadır.

Cildin Yaşlanmaması Açısından Önemli

Cildin düzenli olarak nemlendirilmesi, yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması açısından önemlidir. Özellikle dudak ve göz çevresinde oluşan kırışıkların giderilmesi ve kontrol altında tutulması adına hem gece hem de gündüz düzenli olarak nemlendirilmelidir. Kuru ve hassas cilde sahip olanlar açısından nem dolgusu, mutlaka uygulanması gereken işlemlerden bir tanesidir. Nem aşısı yaptıranlar 1 yıldan daha uzun bir süre ciltlerinin daha parlak ve yumuşak olduklarını ifade etmektedirler.

Nem dolgusu seansları: Nem dolgusu güçlü bir işlem olduğundan dolayı 12 aydan önce tekrar edilmesi önerilmez. Cildinde çok fazla kuruma sorunu olanların, doktor kontrolünde 6 ayda bir nem dolgusu yaptırmaları faydalarına olacaktır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git