Kaş Dolgusu Kıl Tekniği

14 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.473 kez okundu.

Kıl tekniği ile kaş konturu sonrası da bakıma oldukça dikkat edilmelidir. Bakımın yapılmaması ve cildin tahriş olması durumunda hem kaş yapısında bozulmalar meydana gelecektir hem de ciltte tahrişler ortaya çıkabilmektedir. Örneğin işlem sonrasında denize ya da havuza girmek kaliteyi düşüren ve enfeksiyona sebebiyet veren detaylardandır. Kaş üzerine sürülen koruyucu jelin 2 saat kader temizlenmemesi önerilmektedir. Bu kontur uygulanan alanın daha serin kalmasını sağlamakta ve kırmızılığın giderilmesini de hızlandırmaktadır.

Kaş Konturu Kalıcı Mıdır?

Kaş konturu ne kadar kalır sorusu bu işlemi yaptıran kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Kaş konturunun yaklaşık olarak 6 ay 1 sene arasında bir kalıcılığı olduğu görülmektedir. İlk uygulandığı zamanlarda kaşların renginde normalden bir derece daha koyuluk görülebilmektedir. Bu nedenle 1 hafta içerisinde kaşlarınızın istenen özelliğe geleceğini görebilirsiniz. İlk bir hafta boyunca denize ya da havuza girilmemesi ve bunun yanı sıra güneşe de direkt olarak maruz kalınmaması önerilmektedir. Deride tahrişler meydana gelmemesi için bu detayların üzerinde durulması önerilmektedir.

Kontur Zararlı Mıdır? Yerine Kullanılabilecek Farklı Alternatifler Nelerdir?

Kaş konturu zararları konusunda inceleme yapıldığı zaman derici çok hassas olan kişilerde kızarıklıklara ve tahrişlere sebebiyet verebildiği görülmektedir. Bunun dönemsel olması sebebi ile uygulatan kişiler tarafından çok da ciddiye alınmadığı belirtilmelidir. Bunun yerine Brow Tottoo denilen kozmetik ürünler de kullanılabilir. Fakat bu ürünlerin kaşlarda dökülmelere sebebiyet verebildiği de belirtilmelidir. Kaş konturunda bu tür bir durum söz konusu değildir. Aksine kaşlar çok daha canlı ve gür görünmektedir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git