Çene Ucu Dolgusu  ( Ameliyatsız Çene Estetiği)

12 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.406 kez okundu.

Çene bölgesinin daha V şeklinde bir görünüme sahip olması ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi için dolgu uygulamaları yapılabilmektedir. Son senelerde en az botoks kadar yaygınlık kazanan dolgu uygulamasının başarılı bir sonuç vermesi için uzman seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. Birçok farklı alanda dolgu uygulaması yapılmaktadır. Fakat kullanılan materyalden bu materyalin yerleştirilmesine kadar birçok noktada kalitenin ön planda tutulması önerilmektedir.

Çene dolgusu öncesi sonrası verileri incelendiği zaman gerçekten yüz yapısının hatlarını net bir biçimde ortaya çıkardığı görülmektedir. Bu hatların belirginleşmesi hem daha muntazam hem de daha genç görünümlü bir yüze kavuşmanızı mümkün kılmaktadır.

İşlem Detayları Nelerdir?

Çene ucu dolgusu İstanbul kapsamında da birçok estetik cerrah tarafından uygulanmaktadır. İşlem detayları ile alakalı olarak dikkat edilmesi gerekenler;

  • Uygulama yapılan bölgede ödem, şişlik ya da kızarıklık gibi durumların meydana gelmemesi için alerjik testlerden geçirilmiş olan dolgu malzemelerinin kullanılması gerekmektedir.
  • Yapılan son tıbbi çalışmalarda başvuran hastaların birçoğunun dudak ve ene bölgelerine enjekte ettirdikleri E vitamini sebebi ile sıkıntı yaşadıkları fark edilmektedir. Kuaförlerde uygulanabilecek tipte bir işlem olmadığının da altı çizilmelidir. Bu tür ortamlarda uygulandığı zaman yan etkilerin ve hatta şekil bozukluklarının meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır.
  • Çene dolgusu sadece daha belirgin bir hattın oluşturulması için değil aynı zamanda simetri problemlerinin çözülmesi için de uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra gıdı bölgesinin sarkarak çene yapısını bozması da sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir.
  • HA dolgu çeşidi hem yan etkilerin en az olduğu hem de sonucun oldukça memnun edici seviyede olduğu içeriklerin başında gelmektedir.

Çene dolgusu erkek ve kadın ayırt etmeksizin her ikin cinsiyette de uygulanabilmektedir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git