Çene Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

10 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.000 kez okundu.

Çene botoksu nedir sorusu bu konuda ilgili olan kişiler tarafından sıklıkla dile getirilen sorulardandır. Sorunun yanıtı için şu detaylara göz atılması önerilmektedir;

  • Çene kısmında meydana gelen kırışıklıkların ortadan kalkması için uygulanan bu işlemde toksin direkt olarak kaslara verilmektedir. Kaslarda meydana gelen reaksiyon ile beraber kırışıklıkların belirgiliğinde azalmalar ortaya çıkacaktır.
  • Kaslarda geçici bir paraliz olduğu için yeni kırışıklıkların ortaya çıkması da engellenmektedir. Mimik çizgilerinin giderilmesi ve mimiklerin kuvvetini az da olsa azaltarak yenilerinin oluşumu da botoks ile beraber mümkün kılınmaktadır.
  • Uygulamanın sonrasında yaklaşık olarak 24 saat ile 72 saat içerisinde etki tam olarak otaya çıkacaktır. Bu etki ile beraber cilt çok daha genç ve kusursuz bir simaya bürünmektedir.
  • Uygulamanın yapılması sırasında uzmanların oldukça yavaş hareket etmesi istenmektedir. Ancak bu şekilde toksinin kasarda en yüksek verimde kendi göstermeleri mümkün kılınmaktadır.
  • İçerisinde botulinum bulunan solüsyonun hem çalkantılardan hem de darbelerden uzak tutulması gerekmektedir. Ancak bu şekilde ph dengesi korunabilir ve tam verim alınır. Solüsyonun çok hızlı zerk edilmesinden başlayarak herhangi bir sarsıntıya tabi olması durumunda direkt olarak ph dengesi bozulacağı için etkisinin minimize olacağı da eklenmelidir.

Çene botoksu yan etkileri konusunda en az derecede olumsuz etkilenebilmek için uygulamanın yapılacağı kliniğin oldukça dikkatli bir biçimde seçilmesi gerekmektedir. Uygulamanın yapılması sırasında meydana gelen hataların direkt olarak ciltteki etkisini azaltacak etkide bulunabileceği de belirtilmelidir. Bu konuda uzmanların özellikle uygulama kurallarına ve yapılan kontrollere uygun olarak hareket etmeleri gerekmektedir.

Yaptıran Kişilerin Yorumları Nelerdir?

Çene botoksu yaptıranlar tarafından sağlanan verilere bakıldığı zaman özellikle uzman seçimi konusunda kişilerin çok hassas davranmaları gerektiği dile getirilmektedir. Hem uzman hem de uygulanacak olan kliniğin fiyata ikinci planda tutularak seçilmesi lazımdır. Uygulamanın yanlış yapılması sebebi ile çok kötü sonuçların ortaya çıktığı da birçok vakada karşımıza çıkabilmektedir. Çene botoksu İstanbul klinikleri arasından bu detaylar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git