Çeşitli nedenlerle yüzlerde oluşan lekeler bayanlar için oldukça can sıkıcıdır. Sağlıksal ya da dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu lekelere anlık çözümler üretilmesi ise bayanların en çok zorlandıkları durumların başında gelmektedir. Anlık olarak yüz lekelerini kapatmanın nasıl yapılacağı birçok bayan tarafından sıkça sorular soruların başında gelmektedir. Bu yazımızda, yüz lekelerini kapatmaya yönelik olarak uzmanlar tarafından önerilen çözümleri bulacaksınız.

  • Makyaj işlemine başlamadan önce kırmızı ve tonlarındaki renklerdeki sivilcelerinizi yeşil bir kapatıcı yardımıyla kapatın. Yeşil, kırmızıyla zıt bir renk olduğu için yüzünüzdeki lekenin görünmemesini sağlayacaktır. Kapatma işlemi sonrasında makyaj yaparken de tek tonda renkler kullanmaya özen gösterin.
  • Fondöten kullanımında ise kalın dokulu olanları kullanmamaya özen gösterin. Çünkü kalın dokuya sahip fondötenleri cildin uzun süreli olarak üzerinde taşıması zordur. Bu yüzden fondötenin alt kısmındaki kapatıcının çok iyi sürülmüş olması gerekir. Böylece, fondöten dökülse dahi yüz lekelerini kapatma işleminiz başarılı olmuş olacaktır; çünkü kapatıcı lekeleri göstermeyecektir.
  • Kapatıcıların yüze hafif dokunuşlarla sürülmesi çok önemlidir. Bir de kapatıcının sarı alt tonlara sahip olması gerekir. Böylece kapatıcı, lekeleri örterken cildimizle bir bütünlük sağlayacaktır.
  • Kapatıcının ardından sürülen fondötenin sonrasında yüzümüze bir miktar pudra sürmeliyiz. Pudra sürümünü abartmadan hafif dokunuşlarla yapmalıyız. Bol miktarda makyaj malzemesinin yüze boca edilmesi cildimizdeki lekelerin kapanmasını sağlamayacaktır. Yüz lekelerini kapatmak için doğru makyajı yapmak gereklidir.
  • Cildimizdeki lekeleri çok fazla güneş ışınlarına maruz bırakmamak gerekir. Fazla güneşe maruz kalan lekelerin rengi daha da koyulaşır ve bunun sonucunda lekelerin kapatılması da oldukça zorlaşır. Uzun süreli olarak güneşe maruz kalacağımız zorunlu durumlar varsa koruyu etkisi yüksek (50 faktör), kaliteli güneş kremleri kullanmalıyız.

editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler