Kış aylarında soğuktan ve hava kirliliğinden kuruyan ciltlerin kurumaya yol açması kadınların yaza başlarken uğraşmak zorunda kaldığı en büyük sorunların başında geliyor. Ani değişimlere uğrayan sıcaklık, fazlalaşan rüzgar cilde büyük zarar veriyor.

Ancak bu kadar da kafaya takılacak bir problem yok. Alacağınız küçük önlemler, cildinizde oluşan bu negatif etkilerin önlenmesine sebep olacaktır. Yaza girmeden önce cildinizi yenilemek için aşağıdaki satırları dikkatle okumanız yeterli.

* Su vücudumuzun tüm bölgeleri için olduğu gibi cildimiz için de hayat kaynağı. Günde tüketeceğiniz 8 bardak su, cildin nem oranını dengede tutmasına yardımcı olacaktır.

* Peeling yaptırmak da ciltler için hayati önem taşıyor. 15-20 gün arayla yaptıracağınız Peeling seanslarından kısa sürede alacağınız olumlu yanıtlar sizi şaşırtmaya yetecektir.

* UV ışınlarının zararlarını bilmeyen yok. Özellikle sarı saç mavi göz kontenjanınından gelenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken konuların başında UV ışınları geliyor. Ve açık tenlilerin ciltlerini mutlaka dermoskop aletiyle muayene ettirmeleri gerekiyor. Ayrıca vücudunuzdaki ben sayısı da önemli. 20’den fazla bene sahipseniz uzman kontrolünden geçmeniz gerekli.

* Aşırı şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmanızda fayda var. Zira bu tür besinler, cildinizin sıkılığına zarar veriyor ve ciltte sarkmalara sebep olabiliyor.

* Aşırı tükettiğiniz alkol ve kafeinli içecekler tüketildikten sonra ağzınızda bir kuruluk hissedersiniz. İşte bu kuruluğun aynısı cildiniz için de söz konusu. Eğer fazla alkol ve kafeinli bir gün geçirdiyseniz, normalde içtiğinizden birkaç bardak daha fazla su tüketin.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler