Her an, her yaptığımız hareket ile birlikte belli ölçülerde kalori yakıyoruz. Bu yaktığımız kalorileri oturduğumuz yerden daha da fazlalaştırabiliriz. İşte o beş altın taktik.

Taktik 1 : Sabah kahvenizin suyunun kaynamasını beklerken zamanınızı boşa geçireceğinizi bir odadan diğerine zıplayarak gidin. Zıplayarak yaktığınız kaloriyi başka türlü zor yakarsınız.

Taktik 2 : Saçlarınızı kuruturken aşağı yukarı eğilip kalkabilirsiniz. Bu sayede karın kaslarınız dakika başına önemli ölçüde kalori yakacaktır.

Taktik 3 : Eğer müzikle aranız iyi ise bu taktik tam size göre. Otururken ayak parmak uçlarınızı, topuğunuzu kaldırmadan yere vurun. Belli bir ritmle beraber yaparsanız zevkli de gelir.

Taktik 4 : Bu taktik de dizi meraklısı hanımlar için. Diziniz reklam arasına girdiğinde koşarak başka bir odaya gidin ve hızlı bir şekilde odayı toplayın.

Taktik 5 : Asansör kullanmamaya özen gösterin. Asansörde hiçbir kalori yakmazken merdivenin her basamağında 4 kalori yakarsınız ve bu da çok büyük bir rakam.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler