Erkeklerde çok büyük bir sorun olan saç dökülmesi nadir de olsa bayanlarda da görünüyor. Peki ama saçlarınız neden dökülüyor? Tabi ki nedeni bakımsız olması. Eğer saçımıza gerekli bakımı yapmazsak dökülür -erkeklere oranla daha az olsa da- Saç dökülmesi en çok sigara içen bireylerde görülür. Bunun önüne geçebilmek için bol miktarda ceviz, kereviz gibi besin kaynağı çok olan besinler tüketin.

Biotin diye bir vitamin aslında saç ve tırnaklarımızda ana rolü oynuyor. Bu yüzden bu vitamin çoğu güzellik kreminin içerisinde bulunur. Yani beğenmediğiniz ve kalitesiz markalara güzelleşmek için para verirseniz saçınızdan ve tırnağınızdan olabilirsiniz. Bu vitamini almanın tek yolu da yemek. Eğer kilo almak istemiyorsanız az yeyip, dikkatli güzelleşmelisiniz.

Biotin ya da biraz daha bilinir adıyla B7 vitamini, saçların dökülmesini engeller ve onları kuvvetlendirir. Çünkü içerisinde bulunan karbonhidrat ve diğer besinler tırnak ve saç derisine büyük ölçüde güç sağlar. Eğer saçınız dökülüyorsa bilin ki biotin kaybı yaşıyorsunuz. Bu nedenle geç teşhis etmek yerine önceden önleminizi alıp, kaliteli markalar kullanmanız gereklidir.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler