Sabah evden çıkarken istediğiniz kadar saçınıza özen gösterin sonuç aynı olacak. Evden işe giderken dışarıda geçirdiğiniz süre az olsa bile, saçlarınıza olan negatif etki gözlerden kaçmıyor. İster hava kirliliği, ister otomobil egzozu, ne derseniz deyin. Modern kadının kaderi bu.

Saç bakımınızı her gün kuaförde yaptırmanız da fayda etmeyecek. Bahsi geçen sebeplerden dolayı aynı sonuçlarla karşılaşacaksınız. Üstelik kuaför parası da cabası. Peki o zaman ne yapmalı? Aşağıda okuyacağınız öneriler, evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz, parada hafif değerde ağır öneriler. Göz atmanızda fayda var…

* Kerkene çayı, saçların en büyük yardımcılarından biri. Aktarlarda da rahatlıkla bulabilirsiniz. Kerkene çayını önce demleyin. Yarım saat beklettikten sonra yapraklarını macun biçimine sokun. Daha sonra saç diplerinden başlayarak saçlarınızın her yerine sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez bu işlemi yaptığınızda istediğiniz sonucu alacaksınız.

* Saçlarınızın parlaklığı gitmiş olabilir. Dert etmeye gerek yok. Yapacağınız şey bir kaç tutam safran bulmak. Safranı önce kaynatın. Ilımasını bekleyin. Daha sonra içine bir kaşık kadar bal ekleyin. Bal iyice yayılana kadar karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürün ve yaklaşık 45 dakika kadar bekleyin. Saçlarınızın hava almaması gerekiyor. Bunun için saçlarınızı iyice sarın. Süre bittikten sonra ılık suyla yıkayın ve saçlarınızdaki yumuşamaya şahit olun!

* Zeytinyağının her derde deva olduğunu artık biliyoruz. Bu durum saçlar için de geçerli. Saçlarımızda kullanmak için gerekli olan malzemelerimiz, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, bir yumurta ve 4 dal nane. Bu malzemeleri bir kapta macun gibi olana kadar karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize uygulayın. Yavaş yavaş, masaj yapar gibi saç diplerinize uygulayın. Son olarak şampuan ve ılık suyla saçlarınızı yıkayın. Saçlarınız ışıl ışıl olsun.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler