Makyaj malzemeleri nasıl saklanır sorusunu kendinize soruyorsanız ya da bu yazıyı okuyorsanız demek ki siz de makyaj malzemelerinizin gün geçtikçe verimsezleşmesinden şikayetçi bir hanımsınız. Makyaj malzemeleri, dikkatsizce kaldırılırsa, kapakları sıkıca kapatılmazsa ya da kötü kullanılırsa etkisini hemen yitiren maddelerdir.

Makyaj malzemelerini saklamak için sizlere ilk önerimiz kapaklarını sıkı kapamanız olacaktır. Böylece içine başka bir madde girip bozulmasını önlemiş olursunuz. Diğer bir önerimiz ise birinin kalemini diğeriyle kullanmamanız. Karışan kimyasal maddeler zehirleme riski bile taşıyabilir. Ayrıca makyaj malzemelerini nemli ortamlarda tutmamaya çalışın. Halkımız genellikle dolapların içerisinde tuttuğu için pek verim alamaz. Açık havada, normal oda sıcaklığında kalmaları gerekmektedir.


admin

Bir yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba, web sitenizi google’da makyajla ilgili web sitelerini gezerken buldum. Ben de makyaj videolariyla ilgili bir web sitesi açtım ve sizin gibi tecrübeli isimlerden tanıtım için yardım rica ediyorum. Kısa da olsa bir yazıyla veya sosyal medyada bahsedebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler, Deniz

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler