Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Maske

19 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 168 kez okundu.

Gençlik döneminin sona ermesi ile beraber belirli bir yaştan sonra özellikle göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar rahatsızlık yaratmaya başlar. Özellikle tekrarlayan yüz hareketlerine bağlı olarak gözlerin yanından dışa doğru yayılan ve kaz ayağı olarak bilinen bu kırışıklıklar cilt elastikiyetini kaybettikçe daha kalıcı görünür. Evde kaz ayağı kırışıklıkları için maske tarifleri ile etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Evde Yumurta Akı ve Yoğurt Maskesi

Yumurtanın içerisinde bulunan protein saç ve cilt için herkesin kullanabileceği bir besin. Evde kaz ayağı kırışıklıkları için maske yapacak olanlar özellikle yumurta akı cilt için uygulanmaktadır. Cildi sıkılaştırarak kaz ayaklarının giderilmesini sağlayan yumurta beyazı oldukça etkilidir. Maskede kullanılacak yoğurt ise sivilce oluşumunu en aza indirecek ve güneşin zararlı etkilerine karşı cildi koruyacaktır. 1 yumurta beyazını köpüklü bir kıvam elde edene kadar çırptıktan sonra içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edilir. İyice çırpılan bu karışım göz çevresine ve elmacık kemiği boyunca sürülür. 10-15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir.

Kaz Ayakları İçin Aloe Vera

İçerisinde bulunan antioksidan etkisi ile kırışıklıklara sebep olan radikallerle savaşan Aloe vera bitkisi sahip olduğu mineraller ve vitaminlerle cildi nemlendirir ve parlaklaştırır. Bunun için günde 1 yemek kaşığı Aloe vera suyu içilebildiği gibi yaprağının jelini çıkardıktan sonra gece yatmadan önce göz çevresine bolca sürebilirsiniz. Sabah kalktığınızda ılık su ile yüzünüzü durulamanız gerekmektedir.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git