Geniş Yüze Makyaj

18 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Her bayanın yüz şekli birbirinden farklıdır. Yüz şeklinin makyaj yaparken önemi çok büyüktür. Yüz şekli ister uzun olsun ister geniş doğru makyaj teknikleri uygulanarak çok daha güzel be bakımlı bir görünüm elde edilebilir. Burada önemli olan her bayanın yüz şeklini tanıması ve buna göre geri plana atması gereken yerleri veya ön plana çıkarması gereken yerleri iyi bilerek makyajını buna göre yapmasıdır. Geniş yüze makyaj teknikleri için önemli birkaç konu bulunmaktadır.

Geniş Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Geniş yüz şeklinde elmacık kemikleri ile yüzün dik uzunluğu birbirine yakındır. Yüzün doğru yerlerine uygulanan gölgelendirmeler ile yani kontür teknikleriyle geniş yüz hatları daha uzun görünebilir. Geniş yüzün belli bölgeleri saklanmalıdır. Cilt rengine uygun bir fondöten kullanılarak yüzdeki bütün kusurlar kapatılır ve geniş yanak ve çene bölgesi gölgelendirilir. Koyu fondöten kullanılarak kulak tarafından alın kısmına ve kulaktan çeneye bit hat çekilir el yardımı ile dağıtılır.

Geniş Yüzde Göz Makyajı

Geniş yüze makyaj uygularken gözler daha ön planda tutulmalıdır. Bu sebeple eyeliner mutlaka kullanılmalıdır. Özellikle göz üstünden dışa kuyruk verilerek uygulanacak eyeliner gözlerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Gözler kadar ön planda tutulması gereken diğer yer ise dudaklardır. Dudağa uygulanacak bordo ve kırmızı renk dudakların daha ön planda tutulmasına yardımcı olacaktır.
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git