Göz Altı Morlukları İçin Basit Yöntemler

test

Göz Altı İçin Nemlendirici

Göz altı morlukları genellikle genetik, uykusuzluk, stres gibi sebeplerle oluşmaktadır. Doğru kozmetik ürünleri kullanarak, doğru makyaj teknikleri uygulayarak göz altı morlukları kapatılabilmektedir. Özellikle cildi nemlendirirken göz altları için hazırlanan kremler yardımı ile az miktarda krem ile nemlendirmek çok önemlidir. Düzenli aralıklarla uygulayacağınız bu yöntem sayesinde göz altı morluklarında azalma olduğunu göreceksiniz.

Uygun Kapatıcıyı Kullanmak

Göz altı morluklarını kapatmak için ideal kapatıcı fondöteninizin 1 ton açığı olacaktır. Daha açık olanları tercih ederseniz bu kapatıcılar morlukları kapatmak yerine daha belirgin olmalarını sağlayacaktır. Genellikle göz altı kapatıcıları az kapatıcı, orta kapatıcı ve yoğun kapatıcı olarak üçe ayrılmaktadır. Kendinize en uygum kapatıcıyı seçmelisiniz. Süngerle uygulayacağınız kapatıcılar daha doğal dururken göz altı fırçaları kullanılarak daha yoğun uygulama yapılabilir.

Düzelticiler ve Sabitleme

Sadece kapatıcıların yetmediği durumlarda göz altı morlukları için kapatıcı öncesinde daha yoğun düzelticilere ihtiyaç vardır. Morluk derecesine ve cilt tonunu uygun mor rengin karşıtı olan turuncu tonları ile kamuflaj yapmak daha doğru olacaktır. Beyaz tenliler daha sarı, buğday tenliler daha somon ve esmer tenliler daha turuncu renkleri uygulayabilirler. Bunların yanında kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun mutlaka sabitlemek gerekmektedir. Göz altı morlukları için unutulmaması gereken bir diğer konu ise transparan pudra kullanılması gerekliliğidir.
Göz Altı Morlukları İçin Basit Yöntemler

Yorumlar

One Response to “Göz Altı Morlukları İçin Basit Yöntemler”
  1. Nuray dedi ki:

    Gözün altı quyuya düşübse ne etmek lazımdır.Ve göz altı mıruqlatın aparılmadının caresı tekce nemlendırıcıdırmı.

Yorum ekle