Tüm zamanların dikkat çeken dekorasyon tasarımları Feng Shui ile şekillenmektedir. Feng Shui ile yatak odası tasarımları, oda içerisinde metafiziksel olarak bulgulara yer vermektedir.

Feng Shui Nedir?

Eski zamanlarda fazlasıyla tercih edilen, isminde rüzgâr ve su tanımlarına yer veren bir dekorasyon biçimidir. Feng Shui tasarımlarda bulunan odanın eşya ya da objeler olarak enerji akışını sağladığı görülmektedir. Eşyalar oda da bulunan farklı objelerle renk uyumu içerisinde bulunmaktadır. Dekorasyonun en önemli amacı yatak odasında ki enerjiyi eşyalar ile birlikte yakalamaktır.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng Shui yatak odası dekorasyonun da yatak başı daima kuzeyde olacak şekilde yerleştirilmektedir. Yatak etrafına hiçbir dolap koyulmamaktadır. Bitkiler odanın renk uyumunu belirleyen faktör olmaktadır. Aynı zamanda oda içerisindeki enerji akışını da etkilemeyen bir bitki tercih edilmelidir. Oda içerisindeki perde ve yatak rengindeki uyum sadece ikisinde yakalanmalıdır. Dik köşeler yerine daha eğimli köşeler tercih edilmektedir. Keskin ve sivri köşelerden kaçınmak doğru olacaktır.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler