Gerekli malzemeler sağlandıktan sonra öncelikli yapılması gereken dövme yapılacak yer özenli bir şekilde temizlenmelidir. Bu temizleme tek kullanımlık tıraş bıçağı ile yapıldıktan sonra anti bakteriyel sabun ile tıraşlanan bölge temizlenir, alkol, batikon vb. gibi malzemeler kullanılarak temizlik tamamlanır ve hemen ardından yine tek kullanımlık pamuk, kâğıt havlu vb. gibi şeylerle bölge kurulanır.

Dövme yaptırılması istenilen desen ve boyutları belirlenir.

-Motiflerin vücuda uygun olması ve iyice oturması için gerekli hesaplamaların yapılması özellikle simetrik motiflerin incelikli bir şekilde hesaplanması gerekir.

-Gerekli motif hesaplamalarından sonra sedef, ben ve çeşitli deri hastalıkları gibi şeylerden uzak durulmalı bu iş için uygun olan bir kalemle kontörlere motifin ana hatları dikkatle çizilmelidir.

-Kontörlere ana hatların çizilmesi uygulaması yapıldıktan sonra kopya kâğıdındaki taslak yeterli şekilde nemlendirilerek belirlenen bölgeye yastık, havlu veya avuç içi ile yavaş bir biçimde ivme kazandırılarak kâğıdı kaydırmadan ve fazla bekleme yapmadan deriye geçirilir.

-Tüm bu işlemlerden sonra çizilen ana hatlar çerçevesinde dövme makinası aracılığı ile gerekli renk ve desenler özenli bir şekilde işlenmelidir.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler