cilt sorunları ve çözümleri, Her kadının illa ki cilt sorunları bazı dönemlerde ortaya çıkar. Aslına bakılırsa sadece kadınlar için değil erkekler için de cilt sorunları kafaya takılabiliyor. En fazla yüz kısmındaki sorunlar sosyal yaşantımızı etkilerken basit önlemlerle bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizlere genel rastlanan cilt sorunları ve çözümlerini bir arada sunduk. Aşağıda verdiklerimizin yanı sıra siz de yaşadığınız sorunların cevabını hem sitemizde bulabilirsiniz hem de yorum aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz. İşte en çok rastlanan cilt sorunları ve çözümleri.

Akne izlerinden nasıl kurtulurum diyorsanız, öncelikle yapmanız gereken cilt tipinizi belirlemek olmalı.

Açık tenlilerde akne izleri genellikle kırmızı olurken, koyu tenlerde kahverengi lekeler görülür. Açık tenliler, içinde salisilik asit ve glikolik asit bulunan cilt kremlerini, koyu tenliler ise içeriğinde %2 hidrokinon bulunan kremlerle akne lekelerini giderebilir. Ciltte görülen akne yaraları için ise radyo frekansı tedavileri uygulanabilir.

Kırışıklıklarla başa çıkmanın doğal bir yolunu arayanlar için müthiş bir haberimiz var!

Peptide kremler, cilde nüfus ederek cildinizdeki kolajeni şişirir. Kolajen, cilt yüzeyini pürüzsüzleştirirken, cilt dokunuzun gençleşmesine yardımcı olur.

Cilt bakımı denilince akla ilk gelen şey nemlendirici kullanımı oluyor. Yağlı cilde sahip kişilerin aklına ise “nemlendirici kullanmalı mıyım?” sorusu takılıyor.

Bu sorunun cevabı, kesinlikle evet! Cildiniz yağlı olsa bile nemlendirici bir krem kullanmalısınız. Her şeyden önce nemlendirici kremler, cilde etki eden dış etkenlere karşı bir bariyer oluşturuyor. Ayrıca nemlendirici kullanımı cildin yağ üretimini de kontrol altına alıyor. Birçok nemlendirici kremin, anti-pigment, kırışık karşıtı, çizgi önleyici ve sıkılaştırıcı etkisini düşününce nemlendirici kullanımı vazgeçilmez bir cilt bakım ürünü oluyor. Kullanacağınız nemlendiricinin yağsız nemlendiricilerden olmasına dikkat edin.

Güneş koruma faktörlü kremleri gece yatmadan cildinize uygulamayı düşünüyor fakat cildinizin ihtiyaç duymadığı koruma faktöründen etkilenmesinden korkuyorsanız endileşelenmeyin!

Güneş koruma faktörlü kremleri gece uyumadan önce cildinize uyguladığınızda daha etkili bir cilt koruması sağlayabilirsiniz. Gece güneş kremi uyguladığınız cildinize güneşe cıkmadan önce de bir miktar koruyucu uygulamayı ihmal etmeyin!

Yaz sezonunun sonuna geldik ve birçoğumuzun güneş koruyucu kremleri olduğu gibi duruyor. Bizler de bu koruyucu kremleri önümüzdeki yıl kullanmak üzere saklıyoruz.

Peki bir önceki yazdan kalan güneş kremlerini kullanmak ne kadar doğru?

Öncelikle kullandığınız ürünün üzerinde belirtilen son kullanma tarihine bakmalısınız. Son kullanma tarihi belirtilmemiş ise, koruyucu kremlerin bazı aktif içeriklerinin ve güneş koruyucu maddelerinin 3 yıl etkisini kaybetmediğini söyleyebiliriz. Eğer hala geçen yazdan kalan kreminizi kullanırken içiniz rahat etmiyor, kreminiz kötü kokuyor ya da kremin renk değiştirdiğini görüyorsanız, kendinize yeni bir ürün alabilirsiniz. Ayrıca güneş kreminizi bir sonraki yaz kullanmak istiyorsanız ağzını sıkıca kapamalı ve kuru bir yerde saklamalısınız.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler