Kahvaltının baş tacı, tereyağının ruh ikizi bal sadece verdiği enerjiyle değil güzelliğe yaptığı katkılarla da bir yere not etmemiz gereken besinler arasına girdi.

Cildiniz ve saçlarınız için kullanabileceğiniz, balın etkisin kısa sürede görmeniz mümkün. Ayrıca diğer bakım malzemelerine göre de çok ekonomik olduğunu da unutmayın. 

* Vereceğimiz ilk yöntem yüzünüzü temizlemenize yardımcı olacak. İhtiyacımız olan malzemeler, avcunuzu dolduracak kadar ince çekilmiş badem, bir çay kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı bal. Bu üçlüyü iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve masaj yaparak yaklaşık 10-15 dakika bekletin. İşlem bittikten sonra bol su ile yıkayın.

* Bal ile yüz temizlemeye alternatif olarak ballı yüz maskesini de deneyebilirsiniz. Maske için, 1 yemek kaşığı bal, 1 yumurta beyazı ve 1 çay kaşığı gliserini elektrikli karıştırıcıda bir güzel çırpın. İyice karıştığına emin olduktan sonra yüz ve boyun kısımlarına sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

* Saçlarınız için de vereceğimiz iki alternatifimiz var. Çeyrek fincan zeytinyağını yarım fincan bal ile iyi karıştırın ve saçlarınıza sürün. Bone takıp yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarını şampuanla yıkayıp iyice durulayın. Ballı saç kremiyle saçlarınızı canlanıp nasıl da canlandığını gördüğünüzde hayret edeceksiniz.

* Saçlarınız için kullanacağınız ikinci alternatifimiz de ballı saç parlatıcısı. 1 çay kaşığı balı 4 bardak sıcak suda iyi yumuşatın. Saçlarınızı yıkayın ve ballı karışımı saçlarınızın dibine gelmemesine özen göstererek sürün. Sonuç ortada!


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler