Makyaj ve makyaj ürünleri kadınların düşkün olduğu konularrın başında sıralanabilir.

Parfüm ve kıyafetlerin de gidilen yere göre nasıl doğru kullanılması gerekiyorsa , makyaj da aynı şekilde ortama havaya en önemlisi de yüz şekline göre doğru yapılması gereken bir uygulama.

Ayrıca doğru bir şekilde makyaj yapmadığınız takdirde, yaptığınız makyajı ortaya çıkaran yüz hatlarınızı ve makyajın görünürlüğünü yok edersiniz. Bu sadece rüküş değil aynı zamanda acemice yapılmış abartılı bir süs olur. Fakat yüz şeklinize uygun bir makyaj yaptığınızda, makyaj yapmış gibi değil güzel bir cilde sahip ve o cildi sadece canlandırmış gibi görünürsünüz.

Makyaj yapmadan önce yüzünüzün mutlaka temiz ve kuru olmasını sağlayın.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da her gün cildinize uygun bir yüz kremi sürmelisiniz.

Fondöteni sürerken fırça kullanmanız ise fondötenin cildinizdeki kalıp gibi duruşunu engellemenizi sağlar.

İşte yüz şekillerine göre makyaj yapımı :

Uzun Yüz için Makyaj Teknikleri:


Uzun yüz şeklinde amaç uzunluğu azaltmaktır.  Tam çene altından yukarı doğru ve çene çizgisi etrafında kalın çizgiler yapın. Alnın kenarlarından şakaklara doğru gölge yapın. Dış kısmına daha koyu olmak üzere yanak kemiğine allık sürün. Allığı kulağa yakın bölgeye kadar uzatın.

Yuvarlak Yüz için Makyaj Teknikleri:
Yuvarlak yüzde amaç hatları keskinleştirmek ve inceltmektir. Yanak kemiklerinin altında, yanakları içeri çekerek çukurlar yaratın. Allığı önce kulaklardan burna doğru, bu çukur üzerinde sürün. Sonra yukarıya alına doğru uygulayın. Yüz ortasını açık renk bir pudra ile aydınlatın.

Oval Yüz için Makyaj Teknikleri:
Oval yüz şekli en ideal şekildir.Bu yüz biçimi şekillendirme gerektirmez. Allığı doğrudan elmacık kemiği üzerine uygulayın. Şakaklara doğru yönünü yukarı çevirin.  Yüzünüzün daha ince görünmesi için, şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler