Yağlı cilt tipi nasıl olur?

Yağlı cilt tipine sahip olanlar genellikle parlak bir görünüme sahiptir. Kalın cilt tabakasına sahip olan yağlı ciltlerin gözenekleri kuru cilde göre daha geniştir. Özellikle burun, alın ve çene bölgesinde belirgin bir şekilde parlama gösteren bu cilt tipine dokunduğunuz an itibari ile eliniz yağlanır. Sivilce, siyah nokta ve akne probleminin sık görüldüğü yağlı ciltlerde kırışıklık problemine rastlanmamaktadır.

Kuru cilt tipi nasıl olur?

Genellikle solgun görünüme sahip olan kuru cilt tipi diğer cilt tiplerine göre daha az gözeneğe sahiptir. Sebum miktarı az olsan kuru ciltler özellikle çatlama, soyulma ve gerilme problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu tür sorunları geride bırakmak adına kuru cilt tipine uygunluk gösteren nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz.

Normal cilt tipi nasıl olur?

Normal cilt tipi genellikle pembe görünüme sahip olmaktadır. Canlı ve taze cilt tipi olarak tanınan normal ciltler yağlanma ve kuruluk problemleri ile karşılaşmamaktadır. En şanslı cilt tiplerinden biri olan normal ciltler pürüzsüz bir görünüm ile ön plana çıkmaktadır. Sizlerde cilt tipimizi nasıl anlarız sorusunu sizlere verdiğimiz tüyolar aracılığı ile çözüme kavuşturabilirsiniz.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler