Vücudunuz sizin en önemli hazineniz. Ona iyi bakmak zorundasınız. Zira vücuttaki bozukluklar sizi sadece görsel olarak kötü bir görüntüyle baş başa bırakmıyor. Bu görüntünün ardından alt üst olan moraliniz de sizi zihnen olumsuz yönde etkiliyor.

Ancak telaşa gerek yok. Aşağıda okuyacağınız ev yapımı vücut bakımı taktikleriyle, vücudunuzu gözlem altında tutacaksınız.

* Bakım yağlarını evinizden eksik etmeyin. Her duştan sonra bakım kremiyle vücudunuza yapacağınız masaj, parlak ve yumuşar bi tene sahip olmak için size yardımcı olacaktır.

* Sadece manikür ve pedikür yaptırmak yetmiyor. Tırnaklarınızı bu operasyonlara hazırlamanız gerekiyor. Bunun için de en önemli hint yağı ve margarinden yapacağınız karışımdan alabilirsiniz. Yapımı çok kolay. İki yemek kaşığı Hint yağını iki yemek kaşığı bitkisel margarin ile tavada kısık ateşte pişirin. Ilıyana kadar bekleyin. Tırnaklarınızı bu karışımın içinde 15 dakika kadar bekletin ve durulayın.

* Basen, bel, göbek ve bacaklarınız için, iki bardak teniz tuzunu bir bardak zeytinyağıyla karıştırmanız yeterli. Yine 15 dakika bekleyin ve durulayın.

 

 


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler