Cildi kurutmadan ve nazik şekillerle yüzünüzü temizleyen nergis sabunu son zamanlarda yeni keşfedilen sabunlar arasında yer alıyor. Birçok farklı kozmetik ürünü çeşitliliği piyasada olsa bile doğal seçenekler daha etkili ve sağlıklı olacağını düşünen kadınlar nergis sabunu nedir araştırmasını daha çok yapıyorlar.

Nergis Sabunu Nedir?

Nergis çiçeğinden üretilen bakım sabunu güzel ve hoş bir kokuya sahiptir. Kokusundaki keskinlik ise çiçeğin sevilmesini sağlayan bir unsurdur. Soğanlı bitkiler grubunda olan çiçek 20 ile 80 cm boyuna kadar uzaması meydana gelir. Bu çiçekten yapılan sabun ise kokusu sayesinde geniz tıkanıklığına iyi gelir. Kuru ve hassas ciltler için nemlendirici etkisi varıdır. Nazikçe temizleyebilmesi cilt tahrişinin önüne geçer. Cilt üzerinde komple bakım yapar. Antibakteriyel özelliğinin olması ise cildin tüm mikroplardan ve bakterilerden temizlenmesi sağlar.

Nergis Sabunu Nasıl Kullanılır?

Nergis sabununu yüzünüzde kullanmak için öncelikle cildinizi ıslatmanız gerekir. Islanan cilt üzerine masaj yaparak uygulanması ise köpürmesine vesile olur. Köpürtüp ardından masaj yaparak nergis sabunu kullanılır. En son su ile yüzünüzü duruladıktan sonra kullanılması biter.


editor

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler