Kalem etek, 60’lardan, retro zamanlardan kalma, o zamanların ünlü kadınlarının kalçasından eksik etmediği bir güzellik eseri. Günümüzde bunu giyen bayanlar “Acaba demode mi giyiniyorum?” sorularını kendilerine soruyorlar. Oysa ki 50 yıl önce nasıl rahatlıkla giyiliyorsa bu etekler, şu anda da rahatça ve çok şık bir şekilde giyilebilir.

Amerikan dizisi Mad Men’deki bir karakter, dünyadaki tüm rafları bu eteklerle doldurdu. Hiç kimsenin aklında değilken bir dizide bir kadının sadece onu giymesi ve o dizinin de dünya çapında başarıya ulaşması modayı büyük etkiledi.

ilk başta şu söylenebilir ki eğer kalem etek giymek istiyorsanız mutlaka bol aksesuar da bulunsun üstünüzde. Küpeler, güzel bir kolye ve şık bir bileklik sizi o kıyafetin içinde rahat hissettirebilir.

Ayrıca renk seçimini de kendi zevkinize bırakın ama üstünüze eteğinizin rengiyle uyumlu renkte bir şeyler giyin. Ayrıca renk zevkinize güvenmiyorsanız retro modaları denemekten hiç çekinmeyin çünkü bu zamanlarda bile retro tarzı beğenen erkekler etrafta sıkça var.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler