iş görüşmelerinde nasıl giyinilmeli, İş görüşmesine ilk gidişiniz, sizin ilk görüntünüz ve giydikleriniz iş görüşmesi yaptığınız görevlinin sizin hakkınızdaki ilk fikirleri edinmesine yol açar. Sözlerinizden önce kendinize bakımınız ve kıyafetleriniz büyük bir önem taşımaktadır. Karşınızdakini etkilemeli, resmi olmalı ve aynı zamanda kendinden emin ve güleryüzlü olmanız gerekiyor. Biz de iş görüşmesinde nasıl giyinilmeli adında bir liste oluşturduk biz bayanlar için.

Kıyafet: Etek takımlar, pantolan takımlardan daha mütevazi olduğu için etek tavsiye edilir. Takım lacivert, gri ya da siyah renklerde ve sade olmalıdır. Parlak, renkli takımlar iş görüşmesi için kullanılmamalıdır ama işe başladıktan sonra bunlar kabul edilebilir. Takım, basen boyunda standard bir ceket ve diz boyunda ya da diz boyundan 5 cm yukarıda bir etekten oluşmalıdır.
Bluz: Krem ya da beyaz renk, lekesiz ve ütülü olmalıdır.
Ayakkabı: Siyah ya da kahverengi ayakkabı olmalıdır. Arkası açık ayakkabı kullanmayın. Topuk yüksekliği yaklaşık 6 cm olmalıdır.
Çorap: Ten rengi ve desensiz uzun çorap olmalıdır.
Aksesuar: Özgeçmişiniz ve kalemlerinizi taşımak için deri bir el çantası taşıyın. Mücevheri çok az kullanın. Büyük özellikle sallanan küpelerden vazgeçin.
Makyaj: Doğal ve açık bir makyaj yapın. Koyu, ağır ve parlak renklerle yapılmış bir makyajdan sakının.
Tırnaklar: Tırnaklarınız bakımlı olmalı, ancak ojenizin rengi çok parlak ve tırnaklarınızın boyu çok uzun olmamalıdır.
Saçlar: Saçlarınız omuz buyunda ya da daha kısa ise açık bırakmalısınız. Uzun saçlı bayanlar sade bir toka ile saçlarını arkadan toplamalıdır.


admin

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler