Güzel Kalçaların Sırları, Yaz aylarının içerisine girdik ve artık deniz sezonu açıldı. Bu hafta sonu denize gitme planınız olabilir, ancak buna rağmen kalçalarınızdan memnun değilseniz ya da kilo sorununuz varsa bu sadece sizin yüzünüzden ortaya çıkmıştır. Demek oluyor ki kış aylarında güzel bir vücuda sahip olmak için hiç mesai harcamadınız, her şeyin kendiliğinden gelişmesini beklediniz; ancak böyle bir şey mümkün değil. Yine de söylemeliyiz ki halen ehr eşy için geç diyemeyiz. Bu yazımızda sizlere güzel kalçaların sırları adında bir liste hazırladık. Vermiş olduğumuz programı düzenli şekilde uyguladığınız takdirde tahmin ettiğinizden, istediğinizden daha güzel kalçalara sahip olabilirsiniz.

KALÇALARINIZI ÇALIŞTIRIN

1-Boynunuzu düz tutun

Yüzüstü yere uzanın, alnınızı zemine dayayın. Ayaklarınızın üstü de zemine bitişik olmalı. Her iki elinizi poponuzun üzerine yerleştirin. Önce popo kaslarınızı gerin. Ardından parmaklarınızla kaslarınızın nasıl çalıştığını kontrol edin. Bu pozisyonda 5 saniye kalın, gevşeyin. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

2-Kaslarınızı gerin

Yine yüzüstü yere uzanın, alnınızı zemine dayayın. Bu kez parmak uçlarınızı zemine yaslayın. Poponuzu yaklaşık 5 santim yukarı kaldırın. Bu pozisyonda 5’e kadar saydıktan sonra gevşeyin. Egzersizi 5 kez tekrar edin.

3-Ayaklarınızı yukarı uzatın

Yüzüstü yere uzanın. Ellerinizi alnınızda birleştirin. Bacaklarınızı dizinizden 90 derecelik açıyla kırın. Sol bacağınızı tavana doğru kaldırın. Bu sırada uyluğunuzun üst bölgesini zeminden yaklaşık 5 santim yukarı kaldırın. Egzersizi, her bacağınız için 10 kez tekrarlayın.


OTURUŞ POZİSYONU


1-Dirseklerinizi arkaya doğru gerin

Yere oturun. Bacaklarınızı, parmak uçlarınız tavana bakacak şekilde dizlerinizden kırın. Ellerinizi ensenizde birleştirin. Popo kaslarınızı 15 kez hızla gerin ve gevşetin. Kısa bir mola verin. Ardından egzersizi 20 kez tekrar edin.

2-Karnınızı gerin

Ellerinizi öne doğru uzatın. Bir bacağınızı yukarı kaldırın, yaklaşık 5 santim öne doğru itin, diğer bacağınızla hareketi destekleyin. Egzersizi 10 kez öne, 10 kez de arkaya doğru uygulayın.

3-Kambur durmayın

Yerde oturmaya devam edin. Kollarınızı yukarı kaldırın, bacaklarınızı da uzatın. Değişimli olarak poponuzun sağ ve sol tarafını gerin. Egzersizi 10 kez uygulayın.


KALDIRMA EGZERSİZİ


1-Vücudunuz düz bir çizgi oluşturmalı

Yere sırtüstü uzanın. Sol bacağınızı gerin, sağ bacağınızı da 90 derecelik açı oluşturacak şekilde dizinizden kırın. Poponuzu zeminden yaklaşık 10 santim yüksekliğinde kaldırın. Sol bacağınızı gergin halde sağ dizinizin yüksekliğine kadar kaldırın ve yeniden zemine indirin. Egzersizi her iki bacağınız için 10 kez tekrarlayın.

2-Kalçalarınızı yukarıda tutun

Yine yere sırtüstü uzanın. Sağ bacağınızı 90 derecelik açı oluşturacak şekilde bükün. Sol bacağınızı da dizinizden kırarak göğsünüze doğru yaklaştırın. Bacağınızı yeniden uzatın. Egzersizi her bacağınız için 10 kez uygulayın.

3-Parmaklarınızı vücudunuza yaklaştırın

Yerde sırtüstü uzanmaya devam edin. Yine sağ bacağınızı 90 derecelik açı oluşturacak şekilde dizinizden kırın. Sol bacağınızı gergin halde dışa doğru çevirin ve yeniden eski pozisyonuna getirin. Egzersizi her bacağınız için 10 kez tekrar edin.

Kalça Eritme Diyetleri Makalemizi Okumalısınız.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler