Dışarıda gezmeyi seviyorsanız, bir de güneşli havada dolaşmak sizi mutlu ediyorsa gözlüksüz gezmek kırışıklıkların artmasına davetiye çıkarıyor. Şimdi aynanın karşısına geçin. Sanki güneşe bakıyormuşçasına gözlerinizi kısın. Gözlerinizin etrafında oluşan çizgileri fark ettiniz mi? İşte gözlük kullanmazsanız bu çizgiler sizde sürekli hale gelebilir.

Gözlerinizi ovuşturmak

Gözlerin kalbin olduğu kadar güzel görünmenin de aynası olduğunu unutmamak gerekiyor. Güzel ve pürüzsüz bir göz çevresiyle bir bakış atarak binlerce kalp çalmanız mümkün. Peki göz çevremize yeterince bakıyor muyuz? Cevabınız ‘Hayır’ ise aşağıdaki önlemleri almanızda fayda var. Değişiklikleri kısa zamanda fark edeceksiniz.

* Biliyoruz işiniz bilgisayarla alakalı ve gününüzün büyük bir çoğunu PC başında geçiriyorsunuz. Haliyle gözünüz yoruluyor ve az da olsa gözlerinizi ovmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Bunu yapmamaya özen gösterin. Zira gözünüze yapacağınız sert hareketler sadece gözün kendisine değil çevresine zarar veriyor ve kırışıklıkların oluşmasına sebep oluyor.

* Herkes sırt üstü yatacak diye bir kaide yok. Ancak sırt yatmaya özen gösterseniz iyi olur. Sabah kalktığınızda oluşan yastık izleri size baştan komik gelebilir. Ancak bu izlerin kalıcı olma ihtimali var. Dolayısıyla dikkat lütfen!

* Krem vb. şeylere karşı olabilirsiniz. Bazı kadınlarda bu durum var. Ancak gözün çevresi diğer bölgelere daha ince bir yapıya sahip olduğu için daha fazla özen gösterilmeye ihtiyaç duyar. Bu yüzden göz ve çevresi için piyasada bulunan kremlerden sürmenizde fayda var.


admin

0 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler