Alın Çizgilerine Botoks

11 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 4.279 kez okundu.

Botulinum toksini hem estetik amaçla hem de tıbbi sebepler ile farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu toksinin ilk olarak şaşılık tedavisinde kullanıldığı ve daha sonrasında uygulamaların akabinde ortaya çıkan veriler ile tıbbın farklı alanlarında da kullanılmaya başladığı bilinmektedir. Son 30 yılda birçok alanda kullanılmasının öncesinde hayvan deneyleri ile etki alanları ve yan etkileri konusunda gerekli araştırmalar yapılmıştır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Botoks olarak tabir edilen işlem sırasında tıp alanında ilk olarak bir bakteriyel toksin tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Kullanım alanı da estetik ile sınırlı değildir. Nörolojik rahatsızlıklardan klasik kas hastalıklarının tedavisine varıncaya kadar genişleyen bir tedavi ağı oluşturulmuştur. Kullanım konusunda fayda zarar analizi yapıldığında faydalarının çok daha fazla olduğu konunun uzmanları tarafından belirtilmektedir. Hatta birçok safhada uygulamanın doğru olması durumunda herhangi bir yan etkinin ortaya çıkmadığı belirtilmektedir.

Alın botoksu yan etkileri konusunda uygulamanın doğru yapılması söz konusu olursa herhangi bir olumsuz etkinin meydana gelmeyeceği belirtilmelidir. Uygulamanın bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tıbbi olarak uygulama yapılacak olan alanın bu işlem için uygun olması da dikkate alınması gereken noktalar arasındadır.

Alna yapılan botoksun süresi birkaç ayla sınırlıdır. İple asılan alın ameliyat gerektirir ve süresi biraz daha uzundur bu nedenle botoks yöntemi daha fazla tercih edilir.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git