Yaşlı ve Kötü Gösterme Riski Olan Saçlar

30 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 4.748 kez okundu.

Kadınların saçları onların güzelliği üzerinde oldukça etkilidir. Kötü görünen saç çok güzel kadınlarda bile olumsuz bir hava yaratabilmektedir. Yanlış bir saç modeli ya da rengi kişiyi olduğundan daha yaşlı ve kötü gösterebilir. Konu hakkında detaylara dikkat etmek bu gibi durumları önleyecektir.

Saçınızın Modeline Dikkat!

Çok uzun saçlar genellikle gençlikle iliştirilirse de aslında gereğinden uzun ve düz olmayan bir kesim kullanmak kadınları yaşlı gösterecektir. Ne yazık ki bu tarz saçlar sadece yaşlı göstermekle kalmaz; boyun da kısa görünmesine neden olurlar.

Saçların modelini seçerken güvendiğiniz bir kuaföre danışabilirsiniz. Özellikle dikkat edilmesi gereken detaylardan biri yaş ilerledikçe saçların daha ince ve cansız olmasıdır. Bu gibi durumlarda en uygun boy orta ya da kısadır. Zayıf saçların uzun kullanılması olumsuzluğu vurgular ve kişiyi daha yaşlı gösterir.

Saçları hep aynı modelde kullanmak demode bir görüntüye yol açar. Daha dinamik ve genç gözükmek için büyük değişiklikler yapılmasa bile ufak tefek yeniliklere başvurulmalıdır.

Cilt renginin alt tonuna göre bir saç rengi ideal görünümü yakalamaya yardımcı olacaktır. Sıcak alt tonu olanlar kestane, soğuk olanlarsa küllü tonları tercih edebilirler. Koyu renk saçlar genel itibariyle daha genç gösterse de çok koyu tonlardan uzak durulmalıdır.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git