Günümüzde birçok kadının hobisi haline gelen örgüden birçok şey yapabilmek mümkün hale geldi. Eskiden sadece birkaç parça kıyafet ve aksesuar örülebilirken şuanda örgü pek çok yerde kullanılabilmektedir. Örgü örmek yetenek ve yaratıcılık isteyen bir durumdur. Ayrıca örgü süreci dikkatli olmayı gerektirmektedir. İnsanlar pahalı hediyeler yerine sevdiklerine örgü hediyelik eşya üretmektedir. Manevi değeri yüksek bu hediyeler uzun süre kullanılabilmektedir.

Örgü Ayakkabı

Yaz aylarının gelmesiyle açık renkli ve hava alabilen ayakkabılar tercih edilmeye başlanmıştır. Bu noktada hem el emeği hem de hoş bir görüntüye sahip örgü ayakkabıların yapımı oldukça basittir. Bunun için örgü ipi, şiş ve parmak arası bir terliğe ihtiyaç vardır. Öncelikle parmak arası terliğin ayağın üstüne gelen kısmı koparılır. Bu aşamada sadece tabanı kullanılacaktır. Ardından kişi, ayak uzunluğuna ve genişliğine göre dilediği modelde örgü örmelidir. Bu kısım ayakkabının yanlarını ve üstünü oluşturacaktır. Örgü işlemi bittikten sonra örülen parça parmak arası terliğin tabanına dikilir ya da zımbalanır. Böylece yazlık ayakkabı hazır hale gelir.

Rengârenk Elbiseler

Yazın cıvıl cıvıl renkleri ile ince örgüden oluşan elbiseler tasarlamak mümkündür. Öncelikle kişi istediği renk ve modelden büstiyer şeklinde bir örgü oluşturmalıdır. Büstiyer örme işlemi bittikten sonra altına istenilen uzunlukla kumaş dikilmelidir. Eğer örgü kısım düz bir renk ise, kumaş kısmı renkli desenlerden oluşturulabilir.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler