Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğün gecesi için gelinlik almaya geldi sıra. Aslında ilk başta gelinlik alınır ve en çok zorlanılan konulardan birisi de budur. Gelinlik alırken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımızı daha önce sizlerle paylaşmıştık, sitemiz üzerinden onlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak kadınlar genelde sık sık yapmadıkları için gelinlikleri nereden alacaklarını bilmezler. Biz de sadece bulunduğumuz semti tanıdığımız için burada sizlere gelinlikleri nereden alabileceğinizi önereceğiz; yani İstanbulda gelinlik nereden alınır sorusunun cevabını vereceğiz.

İstanbul’da gelinlik alınacak üç farklı ilçe vardır: Fatih, Kadıköy ve Ümraniye. Bu üç ilçede de kafanıza ve tarzınıza göre istediğiniz her türlü gelinliği rahatlıkla bulabilirsiniz. İkisinin de özel caddelerinde karşılıklı gelinlik mağazaları yer alırken çeşit ve tasarım konusunda da kafanız karışabilir; fazlasıyla model bulunmakta. Nüans Moda bu alanda en çok tercih edilen dikim evi olarak göze çarparken en pahalı gelinliklerin Fatih’te, en uygun gelinliklerin ise Ümraniye’de olduğunu belirtelim. Fatih’teki gelinliklerin fiyatı 5 bin liraya kadar çıkabiliyor; buna rağmen aynı modeller diğer ilçelerde daha ucuza da bulunabilir.


admin

5 Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gelinlik alacaksanız İstanbulda hiç aramaya kalkmayın.İzmir-Çankayada bir sürü imalatçı firma zaten İstanbula satış yapıyor.Aracısız direk yerinden almak varken İstanbulda yorulmaya gerek yok bence.Ben direk İzmire gittim gelinlik için.Akrabalarımdan tavsiye edilen bir yere gittim.Handa olduğu için çoğu kişi bilmez ama nokta atışı yapılacak yerlerden biri gerçekten.İmalatçı firma oldukları için gösterdiğim gelinliğe diğer firmalardan 600 lira aşağı fiyat verdiler.Buna Kemeraltı firmaları da dahil.Açıkçası isim isterseniz OnoreSposa derim.Adresi bilmiyorum ama isterseniz faceten bulabilirsinz.Bu arada evlenecek arkadaşlara mutluluklar diliyorum 🙂

 2. İstanbul’da yaşayan biri olarak kesinlikle bu işin adresi İZMİR! diyorum. Neden diye soracak olursanız; bırakın istanbulu, türkiyedeki tüm gelinlik satan firmalar İzmir’de yaptırıp vitrinlerine koyuyor. Aldığı siparişleri bile izmirdeki firmalara yaptırıyorlar. Fiyat/kalite olarak baktığımızda bile İzmir’in eline su bile dökemezler. Çankaya Mimar kemalettin bu iş için bulunamaz bir yer. Pronovias vb yerler tamamen para tuzağı! Umarım tavsiyemi dinlersiniz. tşkkk

 3. bende türkiyenin heryerine izmirden gönderiliyor diye biliyorum.ancak sinemin dediğine katılıyorum.izmir çankayada onore sposa var.kalıp ve işçilikleri muazzam.bir buçuk gün boyunca gelinlik aradık ve demedim.ancak fiyatları ve işçilik konusunca aklıma yatan pek olmadı.özellikle kemeraltı cok vasat geldi ve 2.el gelinlikleri sıfır gelinlik diye satmaya çalışan oldu bilmiyorum.ama ama dediğim firmayı öneririm.

 4. Ben modacı Cana Kayhan diyorum izmirde Bostanlı Karşiyakada
  Kendisi 1000 TL 100000 TL ye kadar gelinlik dikiyor
  Ben Justin Alexanderden bir modelini 1900 TL ye diktirdim
  sadece tafsiye edelbilirim
  içerisi bir harika 100 e yakında gelinlik kolleksiyonu var

appnexusFacebook Paylaş

Etiketler