Meyvelerin faydasını sürekli duyarız. Her meyvenin kendine has tadı ve lezzeti vardır. İçinde bulundurdukları vitaminlerle de bünyemizi korur, sağlıklı olmamıza yardımcı olur. Hepsinin farklı özellikleri var kimi cilt sağlımıza katkıda bulunurken kimi dişlerimizin kuvvetlenmesini sağlıyor, kimi güzelliğimize güzellik katıyor. Özellikle elma da içerisinde bulundurduğu B1,B2, E ve C vitaminleri ile yine güzelliğimize güzellik katan meyvelerden biri. Aşağıda elmanın cilde faydalarından söz edeceğiz.

Ne İşe Yarar

  • Mesela elmayı saç kepeklerimiz için kullanabiliriz. Peki ama nasıl? Duştan çıktıktan sonra bir elmanın suyunu sıkarak saçlarınızı elma suyu ile yıkamanız hem kepeklerin yok olmasına ve saçlarınızın parlamasına yardımcı olduğu gibi dökülmesinde engel olacaktır. Ayrıca bu işlemi uygulamak erkeklerde kellik sorununun da önüne geçiyor.
  • Gözlerdeki koyu halkalar ve şişkinlikler içinde yine elmadan yardım alabilirsiniz. Dilimlediğiniz elmaları problemi olan yerlere koyarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca 2 yemek kaşığı elma suyuna bir adet rendelenmiş patates katarak gözlerinizin üzerine sürüp sadece 20 dakika beklettikten sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. İki işlemden birini seçebilirsiniz. Tercih size kalmış.
  • Elmanın cilde faydalarından biride cildimizde ki donuk ifadenin ve kırışıklıkların da giderilmesinde yardımcı olduğundan düzenli olarak elma tüketmekte yarar var.
  • Elma cildimizi temizleme de ve nemlendirmede de bize yardımcı olur. Elmayı dilimleyip bir tanesini cildinize direk olarak uygulayın ve sonucu görün.

editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir