Cildi Yenilemek İçin Doğal Maskeler

Cilt yeniliği için kullanılan tüm maskelerin içerisindeki bitkilerin, hücre yenileme özelliği vardır. Cilt bakımını düzenli olrak yapmış bir bireyin dahi cildinde kırışıklık, yaşlanmadan kaynaklı deformasyon söz konusu olabilir. Yaşlanmayı durduracak herhangi kesin bir çözüm bulanamamıştır fakat bu gidişatı hafifletici bakım setlerini kullanmak işe yarayabilir. Fakat herşeyde olduğu gibi bitkisel kür maske ile bakım desteklenmelidir.

Cildi Yenilemek İçin Doğal Maskelerde Kullanılan Bitkiler

  • Polen:

Polenin yüksek miktarda B vitamini içermesinden kaynaklı, dış etmenlere ve bağışıklık sistemini korur ve devamlı olarak yeni hücre oluşumunu sağlar. Hemen hemen hergün gerçek polen taneleri tüketmem hücre yenilenmesi sayesinde cildinizin yenilenmesine katkıda bulunacaktır.

  • Buğday ve kayısı:

Buğday ve kayısı yağını cildiniz için kullanabilirsiniz. Hücre yenileneme özelliği yüksek bitkilerdendir.

  • Zeytinyağı:

Zeytinyağı bir çok kür içerisinde kullanılan sağlık açısından en faydalı yağlar arasındadır, içerisinde bulundurduğu vitaminler hücre yenilenmesini sağlarken cildi besleyip korumayıda sağlar.

  • Hurma:

Hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Cilde iyi gelecek etkili bir meyvedir. Özellikle cild bakımı için tüketilmesi gerekir.

  • Ginseng:

Bu bitki çok etkili ve kuvvetlendirici bir bitkidir. Hücre yenilenmesinin yanısıra, vücutta direç verir, rhatlamayı sağlar. Aynı zamanda sinir sistemine iyi gelen bir bitkidir. Hücre yenileyebilme özelliğinden kaynaklı cilde çok iyi gelecektir.

  • Mısır unu:

Mısır unu tüketimi faydalı olabileceği gibi cilt bakımında kullanılma şekli farklıdır. Gerçek mısır unu temin edildikten sonra yoğurt ile karıştırılarak bir kür hazırlanır. Hazırlanan kür yüzümüze maske seklinde uygulanır.


editor

0 Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir