Yüz Tipine Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

23 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 7.605 kez okundu.

İlkbahar geldi ve güneşte yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Haliyle güneşten korunma yolları da aranır oldu. Güneşten korunmanın başlıca yolları; güneş gözlüğü, şapka ve güneş kremidir. Bu yollar çoğumuz tarafından bilindik yollardır. Güneşten gözlerimizi korumak oldukça önem verdiğimiz bir problemdir. Güneş gözlükleri de bunun için bulunmadı mı zaten. Güneş gözlüklerinin kaliteli olması da gözlerimiz için oldukça önemlidir. Aynı zamanda güneş gözlüğümüzün şıklığına da görünüş için dikkat etmeliyiz. Peki güneş gözlükleri nasıl seçilmeli, seçerken yüzümüze yakışmasını da göz önünde bulundurursak yüz tipine göre güneş gözlüğü seçimi nasıl olur?  Bu tür soruların cevaplarını yazımızın devamında da bulabilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi

  • Yuvarlak yüz hatlarına sahip iseniz yüzünüz diğer yüzlerden biraz daha olgun ve geniş duruyor demektir. Yaz aylarında da yüzünüzdeki genişliği güneş gözlüğü ile saklayabilirsiniz. Güneş gözlüklerinizi ince çerçeveli ama alt tarafa doğru uzayan bir şekilde seçmeniz yüzünüzün genişliğini saklamaya yardımcı olacaktır.
  • Eğer ince ve daha az hatlara sahip bir yüz tipiniz var ise yüzünüz küçük ve yaşınızı göstermeyecek şekilde demektir. Uzun ya da küçük yüz tipine sahip kişiler Yüzlerini ön plana çıkarmak için küçük ve yuvarlak gözlüklerden yararlanabilirler. Küçük camlı güneş gözlükleri yüzünüz de ki hatları ortaya çıkarmaya ve yüzünüzü ön plana atıp yüzünüzü daha şık göstermeye yardımcı olur.

Etiketler:
Sponsor Reklamlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git